Radiologiniai tyrimai

Radiologiniai tyrimai

Radiologijos ir funkcinės diagnostikos skyrių rasite:
Karoliniškių poliklinikoje (Loretos Asanavičiūtės g. 27A),
paspaudę ant nuorodos rasite gydytojų darbo grafiką;
Lazdynų sveikatos priežiūros centre (Erfurto g. 15),
paspaudę ant nuorodos rasite gydytojų darbo grafiką;

Kilus klausimams, dėl skyriaus darbo, prašome kreiptis į:
Skyriaus vedėją, gydytoją echoskopuotoją, akušerę ginekologę Juliją Vitko el. paštu Julija.Vitko@karpol.lt;
Vyr. slaugytoją Olgą Gabrijalovič el. paštu Olga.Gabrijalovic@karpol.lt;

Mūsų tikslas – atlikti tyrimus taip, kad pacientas gautų kuo mažesnę apšvitą, o kokybiškai ir laiku atliktas tyrimas būtų informatyvus.

VšĮ Karoliniškių poliklinikos Radiologijos ir funkcinės diagnostikos skyriuje atliekami įprastiniai rentgeno diagnostiniai tyrimai modernia skaitmenine ir skaitmenizuota rentgeno aparatūra:

  • Rentgenografijos – krūtinės ląstos, kaulų- sąnarių, urogenitalinės sistemos, pilvo organų.
  • Rentgenoskopijos – stemplės, skrandžio, storojo žarnyno (irigoskopija), žarnyno (pasažas).

Rentgenografinių tyrimų vaizdus vertina patyrę gydytojai radiologai. Rentgenoskopinių tyrimų metu gydytojas radiologas stebi tiriamus organus specialiame monitoriuje, atliekamos jų rentgenogramos. Visus šiuos vaizdus įvertinęs gydytojas radiologas pateikia galutinę išvadą. Gauti rentgeno vaizdai saugomi PACS sistemoje, todėl, prireikus, jie atvaizduojami elektroninėse laikmenose ar spausdinami rentgeno plėvelėje. Tyrimai atliekami įvairaus amžiaus pacientams.

Pacientai, atvykstantys rentgeno tyrimui, privalo turėti šeimo gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą. Kaip pasiruošti tyrimui, Jus informuos siunčiantis gydytojas.
Jei esate moteris ir įtariate, kad galite būti ar esate nėščia, prieš atliekant tyrimą būtinai informuokite gydytoją radiologą.

Radiologijos ir funkcinės diagnostikos skyriuje vadovaujamasi įstaigoje įdiegta Kokybės vadybos sistema bei Profesionalaus pacientų aptarnavimo standartais, todėl tyrimai atliekami laikantis radiacinės saugos reikalavimų, periodiškai atliekama įrangos patikra, tobulinama darbuotojų kvalifikacija, ypatingas dėmesys skiriamas kokybiškam bendravimui su pacientais.

 

Krūtinės ląstos rentgenologinis tyrimas

Krūtinės ląstos rentgenologinis tyrimas – tai greitas, neskausmingas ir informatyvus tyrimas, kurio metu vertinama krūtinės ląstoje esančių organų būklė bei jų pokyčiai: nustatomos bronchų ir plaučių ligos, širdies ir aortos, diafragmos pakitimai.

Pagal šiuo metu galiojančią neinfekcinių ligų profilaktikos ir kontrolės tvarką asmenims, kontaktuojantiems su sergančiais atvira tuberkulioze, ŽIV nešiotojais bei sergančiais AIDS, taip pat pagal vyriausybės nutarimą asmenims, dirbantiems rizikingose srityse, krūtinės ląsto rentgenologinį tyrimą rekomenduojama atlikti vieną kartą per metus.

Stuburo rentgenologinis tyrimas

Stuburo rentgenologinis tyrimas – tai greitas, paprastas ir neskausmingas tyrimas, atliekamas keliomis projekcijomis. Tyrimo metu nustatomi stuburo slankstelių kontūrai bei vertinamas slankstelių dydis, tarpslanksteliniai tarpai, nustatomi trauminiai pažeidimai, iškrypimo laipsnis bei kita patologija.

Sąnarių rentgenologinis tyrimas

ąnarių rentgenologinis tyrimas – tai paprastas ir informatyvus sąnario ir greta jo esančių kaulų rentgenologinis tyrimas. Jo metu galima nustatyti sąnarinio tarpo ir sąnarinio paviršiaus, kaulo tankio pakitimus, trauminius pažeidimus, kaulines išaugas, artrozę, artritą ir kt. Tyrimas reikšmingas diferencijuojant reumatines ir ortopedines ligas.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-23, 21:28:23