Socialiniai projektai

Parama Ukrainai kartu su VšĮ „Iki pergalės“

VšĮ Karoliniškių poliklinika dėkoja partneriams ir bičiuliams VšĮ „Iki pergalės“ atstovams Sigitui ir Aivai Maliauskams, kurie pristatė dar vieną paramos paketą į nuo karo kenčiančią Ukrainą.

 Šiuo atveju Ukrainos 150-ai artileristų brigadai pristatyti medikamentai nuo peršalimo ligų: Ambrolan 6 tūkst. tablečių, Ibuprofen 10 tūkst. tablečių, Paracetamolis 10 tūkst. tablečių.

Mes kartu su jumis iki pergalės!


VšĮ Karoliniškių poliklinika nori padėkoti partneriams ir bičiuliams VšĮ „Iki pergalės“ (Sigitas Maliauskas, Aiva Maliauskienė), kurie pristatė jau antrą paramos paketą į nuo karo kenčiančią Ukrainą. Šiuo atveju į Sumų ligoninę buvo pristatyti ventiliacijos aparatai (Ambu tipo) 228 vnt., vienkartinės kvėpavimo sistemos 560 vnt., vienkartiniai video laringoskopai 712 vnt., vienkartinių švirkštų 62 900 vnt., orofaringiniai vamzdeliai 1000 vnt., vienkartinių kombinezonų ir chalatų 2000 vnt., dezinfekcinio skysčio rankoms 1000 vnt., respiratorių 1000 vnt., vienkartinių pirštinių 10 000 vnt. ir kitų priemonių.

Norime labai padėkoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai ir kanclerei gerb. Jurgitai Grebenkovienei už priimtus sprendimus ir supratimą, jog šios priemonės Ukrainoje gelbsti žmonių gyvybes ir padeda nuniokotam sveikatos sektoriui išgyventi, ačiū Ekstremalių sveikatai situacijų centrui prie SAM ir patarėjai gerb. Giedrei Medžiaušaitei už supratimą, greitą ir sklandų priemonių perdavimo procesą. Ačiū Vilniaus miesto savivaldybei ir Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjai gerb. Viktorijai Turauskytei už pritarimą ir palaikymą VšĮ Karoliniškių poliklinikos paramos Ukrainai akcijų ir už steigėjo pritarimą teikti paramą.   

VšĮ „Iki pergalės“, ačiū, kad remdami Ukrainos kovą už savo laisvę, kartu ginate ir mūsų laisvę!

Bendradarbiavimo projektas su Vilniaus Gedimino Technikos Universitetu

Formuojant miestų bei teritorijų aplinką, gerinant miestiečių gyvenimo kokybę, užtikrinant viešojo intereso, ekonomikos, socialinę darną bei asmeninę žmonių gyvenimo gerovę labai svarbu įtraukti kuo daugiau suinteresuotųjų pusių į sprendimų priėmimo procesus. Šiuo tikslu poliklinika, kaip viešoji sveikatos priežiūros įstaiga, pasitelkė į pagalbą universiteto studentų bei dėstytojų žinias, ir partnerystės pagrindais, pristato savo lankytojams universiteto studentų sukurtus projektinius siūlymus vienai iš galimų poliklinikos teritorijos atvėrimo visuomenei iniciatyvų.

Poliklinika žmonių pasąmonėje neretai vis dar siejama su ligomis, sveikatos problemomis, rūpesčiais, pagyvenusių, ligotų žmonių traukos objektais. Siekiame tai pakeisti. Norime polikliniką pristatyti, kaip vietą sveikatintis, susirinkti, praleisti laiką, taip pat kaip vietą, kur vyksta visos bendruomenės gyvenimas, vietą, kuri padeda pasveikti, pagerina tiek fizinę, tiek emocinę savijautą, lavina ir ugdo, o savo aplinka kuria patrauklią ir visiems lankytojams malonią erdvę.

Ne paslaptis, jog šiuolaikiniai viešųjų erdvių aplinkos reikalavimai jau kurį laiką orientuojami į “Miesto be sienų” koncepcijas, socialinio išsilaisvinimo ir integracijos vertybes, iškeliama socialinio ugdymo funkcija – miestas kaip gyvenimo būdas. Šiuo pagrindu buvo nustatyti visų suinteresuotųjų pusių: steigėjo, įstaigų, pacientų, visuomenės bei profesionalų dialogo palaikymo, įtraukimo į miesto aplinkos formavimą tikslai bei poreikiai, o Vilniaus, Molėtų, Alytaus ir kt. miestų savivaldybės jau kuris laikas sėkmingai vysto analogiškus bendradarbiavimo projektus savo teritorijose.

Studentams buvo iškeltas tikslas suprojektuoti inžinerinės infrastruktūros įrangos objektą, kuris turėtų individualaus dizaino, tačiau tuo pačiu ir masinio naudojimo potencialą. Objektų dizaino estetika, konstruktyviniai sprendimai, turi turėti galimybę juos gaminti pramoniniu būdu. Objektas privalo būti derinamas su aplinka ir kompleksiškai spręsti poliklinikos teritorijos kokybės gerinimo reikalavimus ir socialinio naudingumo poreikį.
Studentų darbams vadovavo bei projektinių siūlymų rengimo procesą kuravo VGTU Architektūros fakulteto, Dizaino katedros dėst. Jonas Žukas ir Mechanikos ir medžiagų inžinerijos katedros doc. dr. Regimantas Bareikis.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-11-21, 13:38:18