Dalyvaujamasis biudžetas

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad paskutinysis dalyvaujamojo biudžeto DALYVAUK! etapas yra sėkmingai užbaigtas – įgyvendintas projektas, sulaukęs daugiausiai VšĮ Karoliniškių poliklinikos bendruomenės narių balsų – atnaujinta Loretos Asanavičiūtės g. 27A filialo automobilių stovėjimo aikštelė. Kadangi laimėjusio projekto įgyvendinimui buvo numatyta skirti 10 000 Eur, o automobilių stovėjimo aikštelei išleista 1427,61 Eur, buvo atsižvelgta į išreikštus poreikius papildomai įgyvendinti konkurso nelaimėjusias, bet bendruomenės narių pageidaujamas idėjas – Loretos Asanavičiūtės g. 27A filiale Vaikų ligų skyriuje įrengta vieta žindymui bei atnaujinama Erfurto g. 15 filialo kieme esanti žaidimo bei sporto aikštelės danga.

Antrasis DALYVAUK! etapas

Antrajame DALYVAUK! etape dalyvavo bei savo balsus už labiausiai patikusią idėją atidavė net 418 VšĮ Karoliniškių poliklinikos bendruomenės narių. Daugiausiai bendruomenės balsų surinkusi idėja – sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė L. Asanavičiūtės g. 27A filiale. Bendra projekto suma – 10 000 Eur. Atsižvelgiant į išreikštą poreikį papildomai bus įgyvendinta dar viena, konkurso nelaimėjusi, bet bendruomenės narių pageidaujama idėja – L. Asanavičiūtės g. 27 A filiale bus įrengtas mamos ir vaiko kambarys, pritaikytas žindymui. Bendra projekto suma – 2800 Eur. Dėkojame už aktyvų dalyvavimą VšĮ Poliklinikos dalyvaujamojo biudžeto projekte DALYVAUK! Išrinktos idėjos bus įgyvendintos iki rugpjūčio 31 d.Džiaugiamės, kad VšĮ Karoliniškių poliklinikos bendruomenės nariai noriai dalyvavo poliklinikos finansuojamo dalyvaujamojo biudžeto projekto DALYVAUK! pirmajame etape bei teikė aktualias gyventojams bei vietos bendruomenei idėjas, kurios galėtų pagerinti sveikatos priežiūros įstaigos infrastruktūrą, gyvenamąją aplinką, atverti gydymo įstaigos viešąsias erdves.

Pirmasis (idėjų teikimo) etapas buvo vykdomas iki 2023 m. balandžio 3 dienos. Bendruomenės nariai savo idėjas galėjo teikti pildydami viešai prieinamas elektronines bei popierines anketas. Viso buvo gauti 49 pasiūlymai, kurie buvo išanalizuoti, apibendrinti ir pagal iš anksto nustatytus projekto įgyvendinimo kriterijus suskirstyti į tris grupes: balsavimui tinkamos idėjos (nurodant idėjos apibūdinimą (problematiką), numatomą kainą bei pateikiant vizualizaciją), balsavimui netinkamos idėjos bei pasiūlymai (didesnė nei numatyta lėšų suma, idėjos teritorija nepriklauso įstaigai, klinikinio, organizacinio pobūdžio klausimai ir kt.) bei pasiūlymai, kurie jau yra įgyvendinami arba planuojami įgyvendinti poliklinikos lėšomis.

PATEIKTŲ IDĖJŲ SĄRAŠAS

Mamos ir vaiko kambarys (pritaikytas žindymui)

L. Asanavičiūtės g. 27 A filiale
Nėra kur atokiau atsisėsti ir ramiai pažindyti kūdikio, tas aktualu, kuomet tenka ilgiau palaukti savo vizito. Kambaryje turėtų būti ir lenta su kvietimu ateiti pas gydytoją, kad nereikėtų stebėti esančios koridoriuje.

Kampinė matinio stiklo pertvara – 1700 Eur;
Montavimo darbai – 500 Eur;
Žindymo fotelis – 400 Eur;
Kita įranga (apšvietimas, staliukas, kt.) – 200 Eur;

Viso: 2800 Eur

Vaikų lauko žaidimų aikštelė

L. Asanavičiūtės g. 27 A filialo kieme
Vaikų užimtumas, sveikos aplinkos kūrimas.

Dvivietės sūpynės – 1100 Eur;
Namelio ir čiuožyklos kompleksas – 4000 Eur;
Karuselė suktis – 900 Eur;
Laipynė karstyklė – 1000 Eur;
Aikštelės danga – 30 Eur už 1 m2, aikštelei reikalinga ~100 m23000 Eur;

Viso: 10 000 Eur

Lauko treniruokliai

Architektų g. 17 filiale
Lauko treniruokliai puikiai tinka gerinti sveikatą ir laisvalaikio praleidimą. Aktyvi fizinė veikla gryname ore, bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimas.

Šiaurietiško ėjimo treniruoklis – 700 Eur;
Treniruoklis krūtinės, pečių  ir rankų
raumenims – 1000 Eur;
Treniruoklis kojų, sėdmenų bei nugaros
raumenims – 450 Eur;
Treniruoklis pilvo raumenims stiprinti – 350 Eur;
Dviejų lygių prisitraukimų skersinis – 550 Eur;
Aikštelės danga – 30 Eur už 1 m2,
aikštelei reikalinga ~100 m23000 Eur;

Viso: 6050 Eur

Lauko treniruokliai

L. Asanavičiūtės g. 27A filiale
Lauko treniruokliai puikiai tinka gerinti sveikatą ir laisvalaikio praleidimą. Aktyvi fizinė veikla gryname ore, bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimas.

Šiaurietiško ėjimo treniruoklis – 700 Eur;
Treniruoklis krūtinės, pečių  ir rankų
raumenims – 1000 Eur;
Treniruoklis kojų, sėdmenų bei nugaros
raumenims – 450 Eur;
Treniruoklis pilvo raumenims stiprinti – 350 Eur;
Dviejų lygių prisitraukimų skersinis – 550 Eur;
Aikštelės danga – 30 Eur už 1 m2,
aikštelei reikalinga ~100 m23000 Eur;

Viso: 6050 Eur

Pagerintas priėjimas prie sporto bei žaidimų įrenginių

Erfurto g. 15 filiale
Sporto bei žaidimų įrenginių aikštelėje po lietaus būna purvas.

Aikštelės danga – 30 Eur už 1 m2,
aikštelei reikalinga ~100 m23000 Eur;

Viso: 3000 Eur

Sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė

L. Asanavičiūtės g. 27A filiale
Tvarkinga parkavimo vieta, galimybė atvykti automobiliu be papildomų nesklandumų.

Stovėjimo aikštelės plotas yra 1500 m2,
1 m2 aikštelės asfaltavimo kaina yra 100 Eur;
Kadangi projekto numatyta suma yra 10 000 Eur, už šią sumą būtų galimybė sutvarkyti daugiausiai nepatogumų keliančius aikštelės
trūkumus (100 m2);

Viso: 10 000 Eur 

Balsavimui netinkamų idėjų sąrašas

Idėjos pavadinimas

Idėjos apibūdinimas

Komentaras

Mamos ir vaiko kambarys (pritaikytas žindymui) Erfurto g. 15 filiale

Nėra kur atokiau atsisėsti ir ramiai pažindyti kūdikio, tas aktualu, kuomet tenka ilgiau palaukti savo vizito. Kambaryje turėtų būti ir lenta su kvietimu ateiti pas gydytoją, kad nereikėtų stebėti esančios koridoriuje.

Erfurto g. 15 filiale yra tik viena gydytoja, kurios dalį apylinkės sudaro vaikai, todėl įrengti žindymo kambarį filiale nėra tikslinga.

Valgyklos įsteigimas Karoliniškių poliklinikoje

Atsirastų vieta, kur galima ateiti ir pavalgyti šiltą, šviežią maistą, nenešant jo iš namų.

Dėl darbo vietų trūkumo nėra galimybės skirti patalpų valgyklos steigimui

Kavos aparatai visuose filialuose

Skanios kavos džiaugsmas

Neatitinka projekto idėjos, nes poliklinika patalpas valdo patikėjimo teise, patalpų išnuomavimo papildomoms paslaugoms teikti klausimus sprendžia steigėjas

Geriamojo vandens lauko stotelės  visuose filialuose

Atsigaivinti karštą vasaros dieną arba pasportavus

Kadangi lauko vandens stotelėms įrengti reikalingas pajungimas prie vandentiekio sistemos, būtų ženkliai viršijamas numatytas projekto biudžetas. Be to, poliklinikoje yra viešai prieinami šalto/karšto vandens pilstymo aparatai.

Mankšta baseine "tėvams ir kūdikiui"

Išnaudota infrastruktūra - baseinas. Užtikrinamas tęstinumas - mamos gali sportuoti su mažyliu baseine. Stiprinti raumenis, greičiau atsigauti po gimdymo. Taip pat atsipalaiduoti, nes vanduo teigiamai veikia ne tik mažylius, bet ir jų mamas.

Šiuo metu įstaigoje esantis baseinas negali būti pritaikytas mamoms su vaikais, nes neatitinka vaikams keliamų saugumo reikalavimų

Vaikų priežiūros kambarys                  L. Asanavičiūtės g. 27A filiale

Atėjus pas gydytoją į priėmimą su vaiku, būtų galima vaiką palikti žaidimų kambaryje su prižiūrinčiu darbuotoju.

Poliklinika negali užtikrinti vaikų priežiūros jų tėvų/globėjų pas gydytojus vizitų metu

Interaktyvūs užsiėmimai vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms lauke naudojant YALP SONA interactive dance and play arch L. Asanavičiūtės g.
27 A
filiale

Fizinis aktyvumas ir buvimas lauke turi teigiamos įtakos žmonių fizinei ir psichinei sveikatai (tiek vaikams, tiek ir vyresnio amžiaus žmonėms), o kaip žinoma vis daugiau vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių fizinį aktyvumą ir lauką nustumia į antrą planą. Interaktyvūs žaidimai lauke skatina žmones treniruotis reguliariai, dažniau išeiti į lauką, toks užsiemimas tinka ir vyresnio amžiaus žmonėms su ar be psichikos sveikatos sutrikimais, taip pat ir vaikasm su specialiaisiais poreikiais ar judėjimo negalia (kurie dažnai buna pamiršti ir negali užsiimti viena veikla kartu su kitais vaikais dėl ko kartais tokie vaikai lyg ir izoliuojami nuo kitų sutrikimų neturinčių vaikų). 

YALP SONA įrangos kaina nuo 44 000 Eur, viršija numatyta biudžetą

Guminė danga vaikų žaidimo aikštelėje Karoliniškių parke

Mažiausiems nepatogu, o ir pavojinga žaisti akmenukais grįstoje aikštelėje, nori į burną įsikišti akmenukus. Taip pat trūksta sūpynių.

Teritorija nepriklauso VšĮ Karoliniškių poliklinikai

Geriamo vandens fontanėlis prie Minties gimnazijos stadiono

Kad žmonės galėtų, turėtų galimybę gerti daugiau vandens

Teritorija nepriklauso VšĮ Karoliniškių poliklinikai

Fontanai Lazdynams

Trūksta fontanų

Projektas skirtas tik VšĮ Karoliniškių poliklinikos viešosioms erdvėms; Anketoje nenurodyta kur tiksliai pageidaujama fontanų, nepateikti autoriaus kontaktiniai duomenys informacijai patikslinti

Didesnė automobilių stovėjimo aikštelė
L. Asanavičiūtės g. 27A
filiale

Pacientams atvažiuoti į vizitus ir nebijoti prisiparkuoti (rasti vietų ir ne milimetro atstumu ar bet kokiu kampu nuo kitos mašinos), ypač su mažais vaikais, kai juos reikia nešti ant rankų arba nešti jų autokėdutes iki poliklinikos.

Nėra galimybės skirti didesnio ploto automobilių stovėjimo aikštelei

Registratūros atnaujinimas Architektų g. 17; Erfurto g. 15 filialuose

Suremontuoti registratūros apšvietimą, apšiltinimą, asmeninių daiktų laikymo vietas, persirengimo vietas, atnaujinti laukimo zoną

Įstaigos vidaus klausimas, neatitinka vykdomo projekto keliamo tikslo. Dėl remonto darbų bus svarstoma 2024 m.

Šeimos gydytojų korpusas
L. Asanavičiūtės g. 27 A
filiale

Šeimos gydytojų korpuso perkėlimas į žemesnį aukštą - mažiau gestų liftas, žmonės užliptų patys, arčiau kraujo tyrimai ir t.t.

Kiekvienas skyrius yra įrengtas bei pritaikytas tam tikrai darbo specifikai

Užtvaras nuo vėjo
L. Asanavičiūtės g. 27A filiale

Skersvėjis prie karščiavimo kabineto. Teko stovėti ten  su vaikais karščiuojant, vėjas pučia kiaurai, nėra užuovėjos

Kadangi šalia karščiavimo kabinetų yra pagrindinis ūkio skyriaus prekių priėmimo punktas, papildoma pertvara trukdytų prekių į polikliniką pristatymui. Atsižvelgus į išsakytą poreikį apsisaugoti nuo vėjo atitinkamai bus perstatyti laukimo suoliukai.

Mažesnės eilės pas gydytojus

Kad nereikėtų ilgai laukti vizito; reabilitacijos vietų trūkumas

Klinikinio pobūdžio klausimas, neatitinka vykdomo projekto keliamo tikslo

Įgyvendinamos/jau įgyvendintos idėjos

Idėjos pavadinimas

Idėjos apibūdinimas

Komentaras

Vaikų užimtumui lavinamieji žaidimai
L. Asanavičiūtės g. 27A filiale

Vaiko užimtumas laukiant gydytojo vizito

Įgyvendinta, filialo vaikų ligų skyriuje jau yra vaikų poreikiams pritaikyta žaidimų erdvė, kuri pagal galimybes 2023 m. bus papildyta inventoriumi.

Paauglių antistresiniai užsiėmimai: nemokamos mankštos, antistresinės atsipalaidavimo metodikos; Dienos centras vaikams

Paauglių užimtumo didinimas, fizinės bei psichologinės būklės gerinimas

Įgyvendinta, poliklinikoje veikia Jaunimo sveikatos centras, į kurį nemokamai gali kreiptis visi 14-29 m. amžiaus jaunuoliai: https://www.karpol.lt/gydymas-ir-konsultavimas-jaunimo-sveikatos-centras/

Silent room poilsio kambarys ar keli poilsio kambariai (nedideli) su akvariumais, daug augalų, ausinukai su gamtos garsais L. Asanavičiūtės g. 27A filiale.

Poliklinika ne visiems asocijuojasi su gerais įspūdžiais. Tai tebūnie bent lašelis pozityvo ir gamtos

Įgyvendinta, filialo psichikos sveikatos centre yra įrengtas relaksacijos kambarys

Laboratorija Architektų g. 17 filiale

Padaryti laboratoriją, kad būtų galima atlikti tyrimus Architektų g. 17 filiale ir nereikėtų su vaiku važiuoti atlikti tyrimų ir skiepų į kitą filialą

Įgyvendinta, laboratoriniai kraujo tyrimai atliekami visą poliklinikos darbo laiką. Įgyvendinta, laboratoriniai kraujo tyrimai atliekami visą poliklinikos darbo laiką, visuose filialuose.

Ilgesnis rūbinės darbas

Rūbinės laikas ilgesnis šaltu metu

Įgyvendinta, rūbinė dirba visą poliklinikos darbo laiką (6:45-20:00). Rūbinės darbo trukmė kasmet priklauso nuo oro sąlygų.

Automatiškai atsidarančios durys visuose poliklinikos filialuose

Automatiškai atsidarančios įėjimo durys labai palengvintų judėjimo sąlygas neįgaliojo vežimėlyje ir judėjimo problemų turintiems pacientams, taip pat ir tėveliams, ateinantiems su kūdikiais

Šiuo metu vyksta įgyvendinimo darbai įstaigos lėšomis

Apželdinimas ir gėlynai visuose poliklinikose filialuose

Sutvarkyti gėlynus, apželdinti lauko erdvę

Šiuo metu vyksta įgyvendinimo darbai įstaigos lėšomis

Kupolo (stacionarios palapinės, uždaros pavėsinės) įrengimas uždarame
L. Asanavičiūtės g. 27A filialo kieme

Poilsio, atsipalaidavimo vieta bendruomenės nariams (pacientams, poliklinikos darbuotojams). Šiltuoju metų laikotarpiu grupinių užsiėmimų, dienos stacionaro veiklų, paskaitų, projektinių renginių ir kitokių priemonių su pacientais organizavimas.

Neatitinka projekto idėjos, nes vidinis kiemas yra privačioje įstaigos teritorijoje, kuri negali būti atverta visai vietos bendruomenei. Kupolo įrengimą bus svarstoma įtraukti į 2024 m. poliklinikos idėjų įgyvendinimo planą.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-10-26, 08:33:49