Šeimos medicina

Šeimos medicina

Šeimos medicinos skyriaus gydytojus rasite:
I ir II šeimos medicinos skyrius Karoliniškių poliklinikoje (Loretos Asanavičiūtės g. 27A);
Lazdynų sveikatos priežiūros centre (Erfurto g. 15)
Pilaitės sveikatos priežiūros centre (Karaliaučiaus g. 11);

Paspaudę ant nuorodos, rasite Šeimos skyriaus gydytojų darbo grafiką;

Pas šeimos gydytojus galite registruotis telefonu – (8 5) 216 8911 (Karoliniškių poliklinikos ir Pilaitės SPC), (8 5) 216 8813 (Lazdynų SPC) arba internetu e.paciento portale arba e.sveikata

Šeimos gydytojas yra pirmasis gydytojas, į kurį kreipiatės susirgę ar sunerimę dėl sveikatos; jis – sveikatos apsaugos sistemos ašis. Šeimos gydytojai konsultuoja vaikus ir suaugusius, nustato pirminę ligos diagnozę, skiria gydymą ir būtinus tyrimus, nukreipia kitų specialistų konsultacijoms, rūpinasi ligų prevencija, atlieka profilaktinius sveikatos patikrinimus prieš pradedant lankyti darželį, mokyklą ar studijuoti.

Šeimos gydytojas gauna visą informaciją apie paciento sveikatos būklę, diagnostikos ir gydymo duomenis iš ligoninių bei juos konsultuojančių specialistų. Jis, turėdamas tęstinį ryšį su pacientais daugelį metų, gerai žino, kaip paciento organizmas reaguoja ligai paūmėjus, kokie sveikatos būklės pablogėjimą sukeliantys veiksniai, kokia jo darbo ir namų socialinė, psichologinė bei fizinė aplinka. Dažnai tas pats gydytojas rūpinasi visos šeimos narių sveikata, žino pagrindines jų sveikatos problemas, lėtines ligas, pataria sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo klausimais.

Šeimos gydytojas:

  • teikia medicininę pagalbą ūmių ir lėtinių susirgimų atvejais;
  • vykdo vaikų ir suaugusiųjų ambulatorinę pirminę asmens sveikatos priežiūrą;
  • vykdo ligų prevencijos programas ir imunoprofilaktiką,
  • atlieka švietėjišką ir prevencinę veiklą įvairiais sveikatos klausimais;
  • pagal indikacijas nukreipia į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą prie sveikatos apsaugos ministerijos;
  • užsako laboratorinius ir diagnostinius tyrimus bei nukreipia specialistų konsultacijoms;
  • atlieka profilaktinius sveikatos patikrinimus prieš mokyklą, lopšelį-darželį, studijas.

Šeimos gydytojas, be įprastų apylinkės vidaus ar vaikų ligų gydytojo teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų, teikia ir kitas paslaugas: tikrina klausą, regėjimo aštrumą, matuoja akispūdį, atlieka pirminę chirurginę žaizdos sutvarkymą, žaizdų perrišimą bei siūlų išėmimą, fiziologinio nėštumo priežiūrą ir kt. paslaugas.

VšĮ Karoliniškių poliklinikoje veikia net du šeimos medicinos skyriai, taip pat atskiri šeimos medicinos skyriai Lazdynuose ir Pilaitėje, mažųjų pacientų sveikata rūpinasi ir ją profesionaliai prižiūri Vaikų ligų skyriaus specialistai.

Prieš kelerius metus buvo visiškai atnaujintos šeimos medicinos skyrių patalpos, įdiegta eilių valdymo sistema, leidžianti valdyti pacientų srautus bei laukimo trukmę, sukurtos puikios darbo sąlygos, vertinamos tiek gydytojų, tiek pacientų.

VšĮ Karoliniškių poliklinikoje naudojama elektroninės ligos istorijos sistema, elektroniniu būdu užsakomi laboratoriniai tyrimai bei gaunami jų rezultatai, veikia unikali asmens sveikatos istorijų logistikos sistema, kurios dėka visada žinoma bet kurio paciento asmens sveikatos istorijos buvimo vieta, pacientų priėmimas vyksta sklandžiai ir laiku. Mūsų pacientai gali naudotis elektronine paciento kortele, kurioje saugoma informacija apie atliktus laboratorinius tyrimus, suplanuotus vizitus, paskirtas procedūras, galimybes dalyvauti prevencinėse programose.

Daugiau kaip 58 tūkst. pacientų patikėjo savo sveikatą mūsų gydytojams. Gausus teikiamų paslaugų asortimentas, didelis įvairios specializacijos gydytojų kolektyvas leidžia atsižvelgti į kiekvieno šeimos nario poreikius – nuo ką tik gimusio kūdikio iki garbaus amžiaus senolio. Norėdami gerinti teikiamų paslaugų kokybę, rengiamės šeimos medicinos paslaugų akreditavimui.

Šiuolaikinėje sveikatos sistemoje šeimos gydytojo institucija laikoma pagrindine ašimi, nes šeimos gydytojas yra arčiausiai savo paciento. Siekiant užtikrinti, kad pacientams būtų teikiamos prieinamos ir kokybiškos sveikatos priežiūros paslaugos, VšĮ Karoliniškių poliklinikoje įkurti net keli šeimos medicinos skyriai.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-11-09, 11:38:44