LT | EN

Gydytojas vaikų neurologas tiria ir gydo kūdikius ir vaikus, sergančius įvairiomis galvos ir periferinių nervų ligomis, nustato galvos skausmų ir svaigimo, miego sutrikimų, tikų ir kitų nevalingų judesių priežastis. Taip pat konsultuoja vaikus su sutrikusia raida, cerebriniu paralyžiumi, patiriančius epilepsijos priepuolius, sergančius įgimtomis ar įgytomis periferinės nervų sistemos, nervų – raumenų ligomis, aptaria vaikų neurologinių ligų rizikos veiksnius, vertina ar gydymas yra veiksmingas, nustato galimą nepageidaujamą vaistų poveikį, stebi gijimo eigą, aptaria galimus neurologinių ligų rizikos veiksnius, rekomenduoja kaip pristabdyti ligos raidą ir atitolinti komplikacijas.

  • Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti atliekami būtini laboratoriniai tyrimai stuburo rentgeno nuotrauka, kaklo kraujagyslių dvigubą skenavimas, jei reikia vaikai siunčiami galvos smegenų ultragarsiniam tyrimui ar brangiems kompiuterinės tomografijos ir magnetinio branduolinio rezonanso tyrimams.
  • Kartais neurologinių simptomų priežastimi gali būti ne neurologinės ligos, tenka atlikti kraujo tyrimus dėl mažakraujystės, prireikia gydytojo vaikų endokrinologo, gydytojo oftalmologo, gydytojo otorinolaringologo konsultacijos ir tyrimų.
  • Gydytojo vaikų neurologo konsultacija svarbi, jei vaikai jaučiasi nuolatos pavargę, nedarbingi, juos vargina silpnumas, išsekimas, svaigsta galva, keletą kartų be priežasties neteko sąmonės, vargina galvos skausmai, tikai, nevalingi judesiai, nebejaučia skonio, sutriko uoslė ar kiti jutimai, jei naujagimiai turėjo gimdymo traumą, gimė iš sudėtingo, komplikuoto nėštumo ar gimdymo, dažnai neramūs, jei vaiko vystymasis lėtesnis ar sutrikęs.
  • Būtina patikrinti vaikus nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, vaikas po galvos traumos, pradėjo mažai, užtęstai ar neaiškiai kalbėti, atsirado traukuliai, jei šeimoje yra sergančių epilepsija ar kitomis nervų sistemos ligomis.

Vaiko entuziazmas, žvalumas, spartus bėgiojimas ir besišypsantis veidas – daugelio tėvų svajonė. Tačiau kartais vaikai serga neurologinėmis ligomis, kurias laiku nustačius ir tinkamai gydant pasiekiamas puikus rezultatas. Dažnai gydytojai vaikų neurologai sako, kad klaidinančios ir gąsdinančios informacijos apie vaikų elgesį ir nervų ligas internete gausu, pasitarkite su savo šeimos gydytoju ar gydytoju specialistu prieš vertindami kritiškai savo vaiką ar nerimaudami dėl jo būklės. Gydytojo vaikų neurologo konsultacijai reikia siuntimo, kartais dėl Jūsų vaiką varginančių negalavimų ar iškilusių klausimų norisi kuo skubiau pasitarti su gydytoju specialistu, tuo atveju siūlome rinktis mokamą gydytojo vaikų neurologo konsultaciją Karoliniškių poliklinikoje.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.