LT | EN

Gydytojas vaikų gastroenterologas tiria ir gydo vaikus, sergančius virškinimo trakto – stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos, plonojo ir storojo žarnyno, kepenų, tulžies pūslės ir kasos ligomis, vertina ar gydymas yra veiksmingas, galimą pašalinį vaistų poveikį, aptaria sveikos gyvensenos, sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, kovos su nutukimu svarbą, galimus virškinimo ligų rizikos veiksnius, rekomenduoja kaip pristabdyti virškinimo trakto ligų raidą ir išvengti paūmėjimo.

  • Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti gali būti atliekami būtini laboratoriniai tyrimai, endoskopiniai tyrimai (diagnostinė ezofagogastroduodenoskopiją) ar pilvo organų echoskopija.
  • Gydytojo vaikų gastroenterologo konsultacija svarbi, jei vaikas nuolatos pavargęs, nedarbingas, krenta ar auga svoris, skauda ryjant maistą, vargina rėmuo, sausas nuolatinis kosulys, pykina, pučia ar skauda pilvą, neaiškios kilmės bėrimai, pagelto oda ar akys, užkietėjo viduriai ar nepaliaujamai viduriuoja.
  • Būtina pasitikrinti nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, jei vaikas yra vegetaras, blogai auga, nustojo valgyti dėl emocinio streso, jei šeimoje viduriuoja kitas vaikas ar suaugusysis, yra susirgusių ūmiu hepatitu, netoleruojančių pieno, sergančių celiakija, uždegiminėmis žarnyno ligomis.

Praleisti pusryčiai, gausus šalto ar kelis kartus šildyto maisto, pusgaminių, sūrių užkandžių ir saldžiųjų gėrimų vartojimas, užkandžiavimas, nuolatinis skubėjimas, perteklinis vaikų užimtumas, fizinio aktyvumo stoka ir įtampa mokykloje dažnai sukelia virškinimo trakto negalavimus vaikams. Vis daugiau mokslinių įrodymų, kad nuo taisyklingos mitybos ir tinkamos virškinimo trakto veiklos priklauso gera mūsų kasdienė savijauta. Jei vaikui nuolatos pučia ar skauda pilvą, nepastovus tuštinimasis, siūlome nedelsiant ieškoti priežasties. Gydytojo vaikų gastroenterologo konsultacijai reikia siuntimo. Kartais dėl Jūsų vaiką varginančių negalavimų norisi kuo skubiau pasitarti su gydytoju specialistu, tuo atveju siūlome rinktis mokamą gydytojo vaikų gastroenterologo konsultaciją Karoliniškių poliklinikoje.

Gydytojo vaikų gastroenterologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 155:2015 „Gydytojas vaikų gastroenterologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2015 m. lapkričio 9 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-819.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.