Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrius

Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyrių rasite:
Karoliniškių poliklinikoje (Loretos Asanavičiūtės 27A), paspaudę ant nuorodos rasite gydytojų darbo grafiką;
Lazdynų sveikatos priežiūros centre (Architektų g. 17), paspaudę ant nuorodos rasite gydytojų darbo grafiką;

Kilus klausimams, dėl skyriaus darbo, prašome kreiptis į:
Skyriaus vedėją, FMR gydytoją Tomą Sinevičių el. paštu Tomas.Sinevicius@karpol.lt;
Vyr. slaugytoją Liną Jankevičienę el. paštu Lina.Jankeviciene@karpol.lt;

Atkreipiame dėmesį, kad atvykus ambulatorinei reabilitacijai su savimi reikia turėti gydytojo siuntimą – forma Nr. 027/a.
Vaikų medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančios įstaigos
Suaugusiųjų medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugas teikiančios įstaigos

Medicininė reabilitacija – tai kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių (fizioterapijos, kineziterapijos, ergoterapijos, ortopedinių ir kompensacinių priemonių, psichologinės pagalbos, gydymo vaistais, dieta, pacientų ir jų artimųjų mokymo ir kt.) taikymas, siekiant kuo labiau sugrąžinti sutrikusias funkcijas, jas kompensuoti ir palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas reabilitacinių priemonių programą sudaro parinkdamas tinkamą fizioterapijos, kineziterapijos rūšį, skirdamas ergoterapiją, logoterapeuto bei psichoterapeuto užsiėmimus. Jei reikalinga, skiria medikamentus, siunčia konsultuotis pas kitus gydytojus specialistus. Konsultacijos metu įvertinama paciento sveikatos būklė, sudaroma individuali reabilitacijos programa, prižiūrima ir, esant reikalui, koreguojama reabilitacijos eiga. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas konsultuoja gydantį gydytoją dėl kitų reabilitacijos etapų poreikio, funkcijos laipsnio, parenka ortopedinius gaminius ir kompensacines priemones esant negrįžtamiems kūno funkcijos sutrikimams; taip pat konsultuoja sveikos gyvensenos, ergonomiškos veiklos bei aplinkos pritaikymo klausimais.

Ambulatorinėje reabilitacijoje darbas organizuojamas komandos principu. Su pacientu dirba fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistų komanda: FMR gydytojas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, FMR slaugytojas, masažuotojas, socialinis darbuotojas, psichologas.

Reabilitacijos etapai

Pirmasis reabilitacijos etapas. Reabilitacinės priemonės pradedamos taikyti pacientui patekus į specializuotą ligoninės stacionaro skyrių ar pacientui kreipusis į pirminę sveikatos priežiūros įstaigą susirgus ar ligai paūmėjus. Atsižvelgiant į ligonio sveikatos būklę, taikomos skirtingos apimties ir intensyvumo reabilitacinės priemonės.
Antrasis reabilitacijos etapas (stacionarinė reabilitacija, kuriai nukreipiama tik po stacionarinio gydymo) reikalingas tiems pacientams, kuriems po pirmojo etapo išlieka funkcijų sutrikimų. Vaikai į reabilitaciją siunčiami ir iš stacionarinių, ir iš ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, vadovaujantis specialiaisiais reikalavimais. Vaikai iki 8 metų turi teisę vykti į medicininės reabilitacijos įstaigas lydimi juos slaugančio asmens. Į medicininės reabilitacijos įstaigas vykstančius kelis tos pačios šeimos vaikus lydi tik vienas slaugantis asmuo.

Trečiasis reabilitacijos etapas (ambulatorinė reabilitacija I ir II) vykdomas ambulatoriškai, kai pacientui nereikalinga stacionarinė reabilitacija ir jis gali lankytis pas specialistus ambulatoriškai. Tai ypač patogu dirbantiems asmenims. Pacientas gali patekti į šį etapą iškart po pirmojo.

Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2022 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. V-1738 „Dėl medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų skyrimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2022 m. gruodžio 7 d. įsakymas Nr. V-1828 „Dėl medicininės reabilitacijos ir antirecidyvinio sanatorinio gydymo paslaugų teikimo bendrųjų ir specialiųjų reikalavimų aprašų patvirtinimo“.

VšĮ Karoliniškių poliklinikos Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje teikiamos pavienės reabilitacinės priemonės bei III-iojo reabilitacijos etapo (Ambulatorinės reabilitacijos I (ARI) ir Ambulatorinės reabilitacijos II (ARII) paslaugos šiems ligų profiliams:

Ginekologinės ligos Suaugusiųjų
Kvėpavimo sistemos ligos Suaugusiųjų
Endokrininės ligos Suaugusiųjų
Judamojo – atramos aparato pažeidimai Vaikų
Kraujotakos sistemos ligos Suaugusiųjų
Jonizuojančios spinduliuotės poveikis Suaugusiųjų
Psichikos ir elgesio sutrikimai Suaugusiųjų
Judamojo- atramos aparato pažeidimai Suaugusiųjų
Nervų sistemos ligos Suaugusiųjų
Kvėpavimo sistemos ligos Vaikų
Nervų sistemos ligos Vaikų
Psichikos ir elgesio sutrikimai Vaikų
Psichosocialinė reabilitacija Suaugusiųjų
Paskutinį kartą redaguota: 2023-12-04, 12:30:25