Sėkmingai užbaigėme projektą „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimas viešojoje įstaigoje Karoliniškių poliklinika ir viešojoje įstaigoje Lazdynų poliklinika“

Sėkmingai užbaigėme projektą „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimas viešojoje įstaigoje Karoliniškių poliklinika ir viešojoje įstaigoje Lazdynų poliklinika“

2022 12 22


Skubame pasidžiaugti, jog sėkmingai užbaigėme dvejus metus trukusį Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojamą „Sveikatos priežiūros kokybės ir prieinamumo gerinimo viešojoje įstaigoje Karoliniškių poliklinika ir viešojoje įstaigoje Lazdynų poliklinika“ projektą, kurio tikslas – pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą pacientams, sergantiems dviem ir daugiau lėtinių neinfekcinių ligų, suteikti žinių apie cukrinį diabetą, arterinę hipertenziją, jų gydymo principus, sveikatai palankų gyvenimo būdą (fizinį aktyvumą, mitybą, higieną ir kt.), padėti formuoti atsakingą požiūrį į savo sveikatą, ugdyti savikontrolės įgūdžius.

Projekto metu buvo taikomas poliligotų pacientų priežiūros modelis, sudarantis prielaidas holistinei, į poliligotą pacientą orientuotai priežiūrai, naujų profesinių vaidmenų (pvz., atvejo vadybininko) funkcijų plėtojimui, atsakomybės tarp daugiadalykės komandos specialistų pasiskirstymui, individualizuoto sveikatos priežiūros planavimo įgyvendinimui, integruotų informacinių sistemų programų taikymui. Taip pat projekto metu buvo plečiamos pacientų ir daugiadalykės komandos specialistų žinios bei įgūdžiai, skatinamas aktyvus pacientų įsitraukimas į savo sveikatos priežiūrą, kad integruotos priežiūros teikimas taptų kasdiene klinikine praktika.

Daugiadalykę sveikatos priežiūros komandą sudarė šeimos medicinos paslaugas teikiantys gydytojai, slaugytojai (atvejo vadybininkai), gydytojai specialistai (endokrinologai, kardiologai, dietologai), visuomenės sveikatos priežiūros specialistas, socialines paslaugas teikiantys specialistai, kiti sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys ir projekte dalyvaujantys specialistai (slaugytojai diabetologai, kineziterapeutai).

Bene didžiausias vaidmuo projekto metu teko bendrosios praktikos slaugytojams – atvejo vadybininkams, į kuriuos pacientai kreipėsi pirmiausiai esant neaiškumams ir klausimams. Atvejo vadybininkai informuodavo pacientus apie sveikatos būklės pasikeitimus, tyrimų rezultatus, primindavo apie suplanuotų tyrimų atlikimą, gydytojų konsultacijas, vyksiančius mokymus.

Projekto kriterijus atitikusiems ir į projektą įtrauktiems 210 pacientų šeimos gydytojai kartu su atvejo vadybininkais atliko sveikatos ištyrimą holistiniu principu – buvo įvertinta pacientų ligos anamnezė, sveikatos rizikos veiksniai (žalingi įpročiai, nutukimas, nejudrus gyvenimo būdas, mitybos įpročiai ir kt.), vartojamų vaistų sąveiką, socialiniai ir psichologiniai veiksniai. Taip pat kiekvienam pacientui buvo sudaromas individualus sveikatos priežiūros planas – priemonė, padedanti atlikti, koordinuoti lėtinėmis ligomis sergančių asmenų sveikatos būklės stebėjimą, gydymą. Atsižvelgiant į tai šeimos gydytojai ir atvejo vadybininkai projekto eigoje numatė kiekvieno paciento individualų poreikį bei į jų sveikatos priežiūrą įtraukė kitus daugiadalykės komandos narius.

Projekto metu kiekvienam pacientui buvo išduodamas naujas gliukomatis „Accu-chek Istant“, paciento mobiliajame telefone ar kompiuteryje buvo įdiegta nemokama išmanioji programėlė „mySugr“, leidžianti persiųsti informaciją (pvz.: gliukozės kiekio kraujyje – glikemijos rodiklių duomenis, taip pat AKS rodiklius) daugiadalykės komandos nariams bei taip stebėti pacientų sveikatos būklę ir pateikti rekomendacijas.

2022 m. gruodžio 12 d.  projekto baigiamajame renginyje galėjome konstatuoti, kad, nepaisant   iškilusių sunkumų (netikėtai užklupusi COVID-19 pandemija, su ja susijęs sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ribojimas, VšĮ Karoliniškių poliklinikos ir VšĮ Lazdynų poliklinikos reorganizacija), projekte dalyvavę pacientai pasiekė puikių rezultatų:

  • itin pasidžiaugėme 39 metų amžiaus pacientės L. B. pasiekimais – paskyrus tinkamą gydymą, pacientei normalizavosi arterinis kraujo spaudimas, ženkliai pagerėjo lipidogramos rodikliai, be to, projekto metu pacientė laikėsi gydytojos dietologės teiktų mitybos rekomendacijų, dėl to jai pavyko numesti  23 kg kūno svorio;
  • 72 proc. pacientų pagerėjo sektinų rodiklių pokyčiai;
  • 66 proc. dalyvių pagerėjo glikemijos rodikliai;
  • 93,3 proc. pacientų teigė, kad jų sveikatos priežiūros koordinavimas projekto metu buvo puikus;
  • 96,4 proc. pacientų teigė, kad sveikatos priežiūros specialistai paprastai ir suprantamai paaiškino jų gydymo planą, kartu jautė sveikatos priežiūros specialistų pagarbą jų nuomonei;
  • 134 projekto dalyviams kūno masės indeksas sumažėjo daugiau kaip 10 %, t.y. per projekto laikotarpį iš viso jie numetė 651 kg.

Sveikatos priežiūros specialistai projekto metu turėjo galimybę suformuoti darbo komandoje įgūdžius, sustiprinti bendravimo su pacientais patirtis, susipažinti su naujomis technologijomis, leidžiančiomis nuotoliniu būdu stebėti kintančius pacientų sveikatos rodiklius, dalyvauti daugiadalykiuose projekto narių mokymuose bei konsiliumuose, kurie padėjo pasiekti puikių rezultatų bei pasisemti naujos patirties.

Nuoširdžiai dėkojame visiems mūsų Poliklinikos sveikatos priežiūros specialistams ir pacientams, sutikusiems dalyvauti šiame projekte. Dirbant kartu mums pavyko įveikti naujos darbo veiklos keliamus iššūkius, todėl dabar galime pasidžiaugti puikiais rezultatais!

Keletas akimirkų iš projekto baigiamojo renginio.Paskutinį kartą redaguota: 2022-12-22 12:34:13