Premjerė I. Šimonytė ir sveikatos specialistai moterims primena apie būtinybę pasitikrinti

Premjerė I. Šimonytė ir sveikatos specialistai moterims primena apie būtinybę pasitikrinti

2022 05 27


Artėjant gegužės 28-ajai – Tarptautinei moterų sveikatos gerinimo dienai, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė drauge su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina Lietuvos moteris labiau rūpintis savimi ir periodiškai tikrintis sveikatą pagal Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas krūties ir gimdos kaklelio vėžio prevencines programas. Savalaikė sveikatos patikra, net ir nejaučiant jokių simptomų leidžia diagnozuoti šiuos onkologinius susirgimus ankstyvoje stadijoje ir sėkmingai juos gydyti.

Nors Lietuvoje moterų gyvenimo trukmė dešimčia metų ilgesnė nei vyrų, tačiau jos susiduria su gerokai daugiau sveikatos problemų. Higienos instituto (HI) duomenimis, širdies ir kraujagyslių ligos bei piktybiniai navikai yra pagrindinės priežastys dėl kurių Lietuvoje miršta daugiausiai moterų. 2021 m. šalyje kraujotakos sistemos ligomis sirgusių moterų skaičius perkopė 553 tūkst., o piktybiniais navikais sergančiųjų skaičius pasiekė 167 tūkst. Tai keliskart liūdnesnė statistika nei vyrų atveju, todėl moterims galimybė nemokamai tirti sveikatą pagal ligų prevencijos programas tampa ne tik rekomendacija, bet ir būtinybe.

„Moterys dažnu atveju rūpinasi visais aplink, kartais pamiršdamos save: vaikais, artimaisiais, keturiais namų kampais ir kitais darbais, spręsdamos šimtus asmeninių ir globalių problemų. Tad užsimiršimas ateina ne tik dėl rūpesčių kiekio, bet ir dėl laiko skubos. Šiandien yra būtent ta diena, kai verta stabtelėti ir pagaliau pagalvoti apie save, savo sveikatą. Valstybė mums suteikia išskirtinę galimybę nemokamai pasitikrinti dėl išties klastingų ir grėsmingų onkologinių ligų, tad pasinaudokime proga. Viskas ko reikia – apsilankyti pas savo šeimos gydytoją. Nepamirškime, tik pačios būdamos sveikos ir stiprios galėsime pasirūpinti kitais ir mus supančiu pasauliu“, – sako premjerė I. Šimonytė.