Kviečiame pacientus, aktyviau lankytis VšĮ Karoliniškių poliklinikos širdies nepakankamumo kabinete

Kviečiame pacientus, aktyviau lankytis VšĮ Karoliniškių poliklinikos širdies nepakankamumo kabinete

2022 05 10


Gerbiami Pacientai, primename, kad VšĮ Karoliniškių poliklinikoje veikia širdies nepakankamumo kabinetas (toliau ŠN kabinetas), kurio tikslas užtikrinti kokybišką asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, teikimą ir tęstinumą sergantiems širdies nepakankamumu.

Širdies nepakankamumas (toliau – ŠN), tai būklė, kai nusilpusi širdis nepajėgia tinkamai išstumti kraujo ir aprūpinti kiekvieno organo reikalingu kraujo kiekiu, t. y. sutrinka aprūpinimas deguonimi ir maisto medžiagomis. Todėl, ypač fizinio krūvio metu, žmogus pradeda jaustis blogiau – jaučia nuovargį, greičiau plaka širdis, trūksta oro ramybėje ar einant.

Tam, kad pasiekti maksimaliai gerų gydymo rezultatų, poliklinikos ŠN kabinete, pacientus sergančius ŠN, konsultuoja gydytojas kardiologas med. dr. doc. E. Berūkštis ir bendrosios praktikos slaugytoja. Kiekvieno vizito metu, gydytojas įvertina paciento kraujo tyrimų pokyčius, fizinio krūvio toleravimą, ŠN simptomus. Konsultacijų metu, pacientai mokomi:

  • kaip sekti kūno svorį;
  • kiek galima per parą suvartoti skysčių ir druskos;
  • stebėti šlapimo išsiskyrimą;
  • kaip teisingai matuoti arterinį kraujo spaudimą ir širdies susitraukimo dažnį bei fiksuoti duomenis;
  • pažinti vaistus ir mokėti juos vartoti;
  • kaip siekti fizinio aktyvumo, be kurio kokybiškas gyvenimas sergant ŠN neįmanomas.

Esant reikalui, pacientai gali būti siunčiami III lygio gydytojo kardiologo konsultacijai, dėl elektrokardiostimuliatoriaus su defibriliatoriaus funkcija implantavimo ritmo atstatymui ir koronarografijai, taip pat pagal poreikį siunčiama gydytojų pulmonologo bei nefrologo konsultacijoms. Be to, pablogėjus sveikatos būklei, pacientai gali paskambinti telefonu – (8 5) 205 3781 tiesiai į kabinetą ir būti priimami ankščiau nei buvo suplanuotas vizitas.

Pacientai išmokę teisingai vertinti gautų rodiklių duomenis, supranta, ar jų sveikatos būklė gerėja, ar reikalinga koreguoti paskirtų vaistų dozę. Valdydami simptomus pacientai nebejaučia baimės ir išmoksta gyventi visavertį gyvenimą net ir sirgdami sunkia liga.

Svarbu žinoti – pacientui, kuris  buvo gydytas ligoninėje dėl širdies nepakankamumo paūmėjimo (kai diagnozuojama  pagrindinė ar gretutinė liga, žymima TLK-10-AM kodais I50, I11.0, I13,0), 12 mėnesių laikotarpiu, po stacionarinio gydymo, priklauso specializuota gydytojo kardiologo ir slaugytojo priežiūra. Per šį laikotarpį, gali būti suteiktos 4 gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijos, į kurias įeina ir paciento mokymai. Pirma iš keturių konsultavimo paslaugų, turėtų būti suteikta per 30 dienų, po aktyviojo gydymo stacionarinės paslaugos suteikimo. Jeigu buvote gydyti stacionare dėl širdies nepakankamumo paūmėjimo, būtinai informuokite apie tai šeimos gydytoją ir pasiteiraukite, ar Jums priklauso ŠN paslauga.

Norime pasidžiaugti, kad poliklinikoje, širdies nepakankamumo kabinete, teikiamų konsultacijų dėka, gyventi visavertį gyvenimą jau išmokėme 70 pacientų, sergančių ŠN liga ir tik 4 pacientai buvo gydyti stacionare dėl ligos paūmėjimo.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-10 12:54:51