Šeimos medicina

Šeimos gydytojas yra pirmasis gydytojas, į kurį kreipiatės susirgę ar sunerimę dėl sveikatos; jis – sveikatos apsaugos sistemos ašis. Šeimos gydytojai konsultuoja vaikus ir suaugusius, nustato pirminę ligos diagnozę, skiria gydymą ir būtinus tyrimus, nukreipia kitų specialistų konsultacijoms, rūpinasi ligų prevencija, atlieka profilaktinius sveikatos patikrinimus prieš pradedant lankyti darželį, mokyklą ar studijuoti.

Šeimos gydytojas gauna visą informaciją apie paciento sveikatos būklę, diagnostikos ir gydymo duomenis iš ligoninių bei juos konsultuojančių specialistų. Jis, turėdamas tęstinį ryšį su pacientais daugelį metų, gerai žino, kaip paciento organizmas reaguoja ligai paūmėjus, kokie sveikatos būklės pablogėjimą sukeliantys veiksniai, kokia jo darbo ir namų socialinė, psichologinė bei fizinė aplinka. Dažnai tas pats gydytojas rūpinasi visos šeimos narių sveikata, žino pagrindines jų sveikatos problemas, lėtines ligas, pataria sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo klausimais.

Šeimos gydytojas:

  • teikia medicininę pagalbą ūmių ir lėtinių susirgimų atvejais;
  • vykdo vaikų ir suaugusiųjų ambulatorinę pirminę asmens sveikatos priežiūrą;
  • vykdo ligų prevencijos programas ir imunoprofilaktiką,
  • atlieka švietėjišką ir prevencinę veiklą įvairiais sveikatos klausimais;
  • pagal indikacijas nukreipia į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą prie sveikatos apsaugos ministerijos;
  • užsako laboratorinius ir diagnostinius tyrimus bei nukreipia specialistų konsultacijoms;
  • atlieka profilaktinius sveikatos patikrinimus prieš mokyklą, lopšelį-darželį, studijas.

Šeimos gydytojas, be įprastų apylinkės vidaus ar vaikų ligų gydytojo teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų, teikia ir kitas paslaugas: tikrina klausą, regėjimo aštrumą, matuoja akispūdį, atlieka pirminę chirurginę žaizdos sutvarkymą, žaizdų perrišimą bei siūlų išėmimą, fiziologinio nėštumo priežiūrą ir kt. paslaugas.

VšĮ Karoliniškių poliklinikoje veikia net du šeimos medicinos skyriai, taip pat atskiras šeimos medicinos skyrius Pilaitėje; mažųjų pacientų sveikata rūpinasi ir ją profesionaliai prižiūri Vaikų ligų skyriaus specialistai.

GYDYMAS