Laboratoriniai tyrimai

Laboratorinių tyrimų metu tikrinama ar kraujo, šlapimo ir kitų organizmo medžiagų mėginiai atitinka nustatytas normas. VšĮ Karoliniškių poliklinikos klinikinės diagnostikos laboratorijoje taikomos pažangiausios laboratorinių tyrimų technologijos, kurios padeda tiksliai įspėti apie dar tik artėjančią grėsmę sveikatai. Susirgus, skubūs tyrimai (bendras kraujo tyrimas, CRB, šlapimo tyrimas) atliekami per vieną valandą nuo apsilankymo laboratorijoje. Laboratorinių tyrimų atsakymus pacientai gali pamatyti prisijungę prie savo Elektroninės paciento kortelės.  

KLINIKINĖS DIAGNOSTIKOS LABORATORIJOS DARBO LAIKAS – NUO 7.00 IKI 19.00 val.:

 • Kraujas tyrimams imamas 7.00–11.00 val. ir 11.30–18.30 val. (atliekami skubūs tyrimai: bendras kraujo tyrimas, CRB, ENG, gliukozė)
 • Bendri klinikiniai tyrimai priimami 7.00-11.00 val. ir 11.30-18.00 val. (skubūs šlapimo tyrimai)
 • Skiepijama 7.00-19.00 val.
 • Injekcijos į veną, raumenis atliekamos 11.30-19.00 val.
 • Gliukozės tolerancijos mėginys (GTM) imamas 7.00-8.00 val.
 • Nuo 11.00 iki 11.30 val. vyksta higieninis patalpų valymas; tuo laiku pacientai neaptarnaujami.
 • Norint atlikti tyrimus, būtina pateikti asmens dokumentą.
 • Gerbiami Pacientai, savo laboratorinių tyrimų atsakymus galite pamatyti prisijungę prie savo Elektroninės paciento kortelės.

VšĮ Karoliniškių poliklinikos klinikinės diagnostikos laboratorija suteikia galimybę pacientams vienoje vietoje atlikti platų spektrą tyrimų:

 • Hematologiniai tyrimai

  Hematologiniai tyrimai atliekami iš veninio ar kapiliarinio kraujo. Bendro kraujo tyrimas yra dažniausias ir labai informatyvus, nes iš jo galima sužinoti apie daugelį organizme tik prasidedančių bei jau atsiradusių susirgimų. Hematologiniai tyrimai reikalingi ne tik ligų diagnostikai, bet ir profilaktikai.

 • Bendraklinikiniai tyrimai

  Bendraklinikiniams tyrimams priskiriami šlapimo, išmatų, nosies sekreto, seilių, makšties išskyrų, prostatos sekreto ir kiti tyrimai. Tai vieni svarbiausių tyrimų, dažniausiai skiriami pirmieji.Jų rezultatai tampa pagrindu tolesniems tyrimams.

 • Biocheminiai tyrimai

  Biocheminiai tyrimai – tai įvairūs kraujo ir šlapimo tyrimai. Ypač svarbūs cukrinio diabeto diagnostikos ir kontrolės, širdies ir kraujagyslių sistemos ligų, mažakraujystės diagnostikos tyrimai. Šie tyrimai padeda įvertinti bendrą sveikatos būklę, specifinius organų pakitimus ar diagnozuoti ligas.

 • Imunofermentiniai tyrimai

  Imunofermentiniai tyrimai skirti vėžio žymenims, skydliaukės, lytiniams, kasos, antinksčių hormonams nustatyti. Taip pat tiriama vitaminų D, B12 koncentracija, įvairių virusinių ligų antikūnai.

 • Infekciniai žymenys

  Infekcinių žymenų tyrimais aptinkami virusai ir bakterijos žmogaus organizme (A, B, C tipo hepatito, ŽIV, citomegalo, raudoniukės, pūslelinės, vėjaraupių, lytiniu būdu perduodamų ligų, erkių platinami ir kiti virusai bei bakterijos).

 • Alergenų tyrimai

  Alergenų tyrimai padeda nustatyti, ar žmogus alergiškas tam tikroms medžiagoms. Tyrimo metu kraujyje nustatomasantikūnų kiekis prieš tam tikrą alergeną. Padidėjęs antikūnų kiekis rodo alergiją vienai ar kitai medžiagai.

 • Mikrobiologiniai tyrimai

  Mikrobiologiniai tyrimai atliekami paimant pasėlį (nedidelį kiekį šlapimo, išmatų, seilių, skreplių, gleivių, audinio ar kt. medžiagos), iš kurio specialiomis sąlygomis tam tikroje terpėje auginamas ligos sukėlėjas (bakterija, grybelis ar kt.). Nustačius sukėlėjo prigimtį ir įvertinus jo jautrumą antibiotikams, skiriamas reikiamas gydymas.

 • Molekuliniai tyrimai

  Molekuliniai tyrimai reikalingi ligų diagnostikai, gydymui parinkti bei jo efektyvumui sekti. Tai tikslūs ir greiti tyrimai, papildantys mikrobiologinius tyrimus. Molekuliniai infekcinių ligų (virusinių hepatitų, ŽIV, žmogaus papilomos viruso, lytiškai plintančių infekcijų, tuberkuliozės ir kt.) tyrimai padeda tiksliau išsiaiškinti diagnozę, prognozuoti ligos eigą ir numatyti gydymo vienais ar kitais vaistais efektyvumą.

 • Citologiniai tyrimai

  Citologiniai tyrimai – tai ląstelių tyrimai mikroskopu. Citologiniams tyrimams paimami įvairūs tepinėliai (iš gimdos kaklelio, makšties ir t. t.), nuograndos, skystos terpės mėginiai, kurie padeda įvertinti ir diagnozuoti gimdos kaklelio, šlapimo pūslės, skydliaukės piktybinių navikų ir kitų susirgimų riziką.

 • Histologiniai tyrimai

  Histologiniai tyrimai – tai žmogaus audinių struktūros pokyčių tyrimai mikroskopu. Jie ypač aktualūs onkologinių ligų diagnostikai. Tyrimui audinio gabalėlis paprastai imamas biopsijos būdu iš to organo ar vietos, kur matomi pakitimai. Pagal ląstelių pokyčius nustatoma liga, jos tipas, aktyvumas, laipsnis.

DIAGNOSTIKA IR TYRIMAI

Pasiūlymai