Informuojame, kad siekiant išvengti papildomo sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų darbo krūvio dėl receptų kalio jodidui išrašymo,  VšĮ Centro poliklinika bendradarbiaujant su Registrų centru atnaujins el. receptą kalio jodido tabletėms visiems gyventojams, kurie deklaravo gyvenamąją vietą Vilniuje iki 2021 metų ir praėjusiais metais neatsiėmė jiems skirtų tablečių pagal išrašytą el. receptą. Receptai bus pratęsti, planuojama, nuo kovo 15 d.

Vilniaus gyventojams, kurie neatsiėmė jiems skirto kalio jodido tablečių praėjusiais metais, bus pratęsti receptai. Receptai bus pratęsti, planuojama, nuo kovo 15 d. Ar receptas jau atnaujintas, gyventojai gali pasitikrinti esveikata.lt puslapyje.

Kai el. receptai bus atnaujinti visiems gyventojams, savivaldybė informuos atskiru žiniasklaidos pranešimu. Gyventojams patiems kreiptis dėl el. receptų atnaujinimo niekur nereikia.

Kalio jodido tabletes bus galima atsiimti svetainėje jodas.vilnius.lt nurodytose vaistinėse.

Nauji Vilniaus gyventojai, kurie gyvenamąją vietą mieste deklaravo nuo 2021 metų, taip pat kūdikiai ir nuo karo Ukrainoje pradžios Vilniuje apsigyvenę ukrainiečiai kalio jodido tabletėmis bus aprūpinti, kai bus pristatytas papildomas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) užsakymas. Apie tai savivaldybė informuos atskirai.

Vilniaus rajone gyvenamąją vietą deklaravę asmenys dėl kalio jodido tablečių atsiėmimo tvarkos turi kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybę.

Dėmesio! Kalio jodido negalima vartoti profilaktiškai. Jodo tabletes galima vartoti tik po aiškaus vyriausybės kreipimosi, pavyzdžiui, per radiją arba televiziją. Negalima gerti tablečių savo nuožiūra.

Rekomenduojamos dozės:
Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai: 2 tabletės.
3-12 metų vaikai: 1 tabletė.
1 mėn.- 3 metų vaikai: 1/2 tabletės.
Naujagimiai (iki 1 mėn.): 1/4 tabletės.
Nėščiosios (bet kurio amžiaus): 2 tabletės. Ši dozė gerai apsaugo ir vaisių.
Žindyvės (bet kurio amžiaus): 2 tabletės.
Naujagimiams ir vyresniems kaip 60 metų žmonėms negalima gerti daugiau kaip vienkartinę dozę.

Įvykus branduolinei avarijai, Sveikatos apsaugos ministerija, įvertinusi avarinę situaciją (radioaktyviojo jodo išmetimo trukmę, žmonių evakavimo galimybes, kt.), suaugusiems žmonėms gali rekomenduoti suvartoti dar vieną paros dozę.

Tabletę galima sukramtyti arba nuryti nesukramtytą. Kad kūdikiams būtų lengviau vartoti tinkamą dozę, tabletę galima sutrinti į miltelius arba ištirpinti vandenyje, sirupe arba panašiame skystyje. Kol tabletės visiškai ištirps gali užtrukti apytikriai iki 6 minučių. Prieš duodami vaisto savo vaikui, įsitikinkite, kad tabletės visiškai ištirpo.

Taip pat norėtume atkreipti dėmesį, kad:

  •  Optimalus laikas apsaugoti skydliaukę kalio jodidu yra likus 6 valandoms iki galimo radioaktyviojo jodo įkvėpimo ar patekimo su maistu, bet ne anksčiau nei prieš 24 valandas. Taip pat kalio jodido vartojimas dar yra veiksmingas praėjus 2 valandoms nuo radioaktyviojo jodo įkvėpimo ar patekimo su maistu, bet ne vėliau, nei praėjus 8 valandoms.
  • Avarijos atveju gyventojai turėtų suvartoti jų amžiaus grupei nustatytą vienkartinę kalio jodido dozę, kuris apsaugo žmogaus skydliaukę nuo radioaktyviojo jodo 24 valandas.

Į Lietuvą tiekiamo kalio jodido pakuotės lapelį rasite paspaudę čia.
Daugiau informacijos vilniečiams apie kalio jodido tablečių atsiėmimą, rasite čia.