2017-09-22 Sveikatos apsaugos ministerijos ir LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto organizuotoje konferencijoje „Generiniai ir originalūs vaistai: įrodymai ir įsitikinimai“ dalyvavo ir VšĮ Karoliniškių poliklinikos gydytojai.

Renginyje pranešimus apie generinius ir originalius vaistus, atsakingą vaistų skyrimą ir vartojimą, naujausias tendencijas šioje srityje pristatė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovai ir Lietuvos ekspertai. Konferencijoje dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, PSO Europos regiono biuro Sveikatos sistemų ir visuomenės sveikatos departamento Sveikatos technologijų ir vaistų programos vadovė dr. Hanne Bak Pedersen, Švedijos Karolinska instituto mokslininkas dr. Brian Godman.

Konferencijos metu buvo kalbėta apie tai, kad generiniai vaistai užtikrina tokį pat efektyvų ir saugų pacientų gydymą kaip ir originalūs bei padeda taupyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas, tad jas galima panaudoti naujiems, pridėtinę terapinę vertę turintiems vaistams kompensuoti. Be to, pacientai neturi primokėti savo lėšų ir jas gali išleisti kitiems svarbiems kasdieniams dalykams, nes vaistai ir kiti sveikatai reikalingi produktai dažnai sudaro didžiausią šalies sveikatos išlaidų dalį. Taip pat buvo aptariamas ir vaistų skyrimo kokybės klausimas. Konferencijos pranešėjai pabrėžė, kad norint formuoti mokslu grįstą požiūrį į generinius vaistus, ypač didelis vaidmuo ir atsakomybė tenka gydytojams bei vaistininkams.

VšĮ Karoliniškių poliklinikos gydytojų bendruomenei atstovavo Konsultacijų skyriaus vedėja. doc. dr. Lina Zabulienė, Psichikos sveikatos centro vedėja gyd. vaikų ir paauglių psichiatrė Virginija Karalienė, Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėjas Tomas Sinevičius, šeimos gydytoja Elona Kozmenienė.