VšĮ Karoliniškių poliklinika drauge su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikomis bei Centro poliklinika išbandys naują pacientų registravimo sistemą, kuri pakeis dabar veikiantį portalą sergu.lt ir bus sujungta su e.sveikatos sistema.

Sveikatos priežiūros įstaigos specialistai mokomojoje aplinkoje išbandys naujos sistemos funkcijas ir galės teikti pastabas dėl sistemos tobulinimo VĮ Registrų centras, kuruojančiam e.sveikatos diegimo projektą.

„Dabartinėje sistemoje sąrašas nėra pilnas, o naujoje bus visos įstaigos. Jau dabar e. sveikatos sistema naudojasi apie 900 įstaigų – ir privačios, ir odontologijos kabinetai; ne vien ligoninės, klinikos ar poliklinikos, – sakė Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus. – Tikslas yra padaryti vieną langą, kur per vieną prisijungimą būtų galima matyti visą žemėlapį ir grafiką specialistų, kur, kada ir kas gali pacientą priimti“.

Jo nuomone, tai turėtų padėti paskirstyti pacientų srautą, mažinti eiles. Registrų centro teigimu, šiuo metu skirtingos sveikatos priežiūros įstaigos naudoja atskiras pacientų registracijos informacines sistemas, jos neleidžia matyti kitų sveikatos priežiūros įstaigų specialistų užimtumo, todėl sujungus e. sveikatą ir pacientų registravimo sistemą bus efektyviau planuojamas gydytojų darbo laiką, o pacientai laiku gaus sveikatos priežiūros paslaugas.

Anot Registrų centro, nei testavimo, nei kiti sistemų sujungimo darbai neturės įtakos pacientams, jie toliau galės registruotis portale sergu.lt. Sveikatos priežiūros įstaigos į pacientų registravimo sistemos gamybinę aplinką bus prijungiamos palaipsniui, pradedant nuo šių metų balandžio. Informacija apie prijungtas įstaigas bus skelbiama portale esveikata.lt.

Visas sveikatos priežiūros įstaigas prie naujosios sistemos numatoma prijungti iki šių metų pabaigos. Kol jos bus prijungtos, veiks ir senasis portalas sergu.lt Šiuo metu prie portalo sergu.lt yra prisijungusios daugiau kaip 140 įstaigų. Per metus sistemoje atliekama apie 10 mln. pacientų registracijų pas gydytojus, 2 mln. visų registracijų atlieka patys pacientai. Naujoje sistemoje bus apie 900 sveikatos priežiūros įstaigų.

Naujienų agentūros BNS informacija