Džiaugiamės galėdami pranešti, kad po atlikto patikrinimo, VšĮ Karoliniškių poliklinikai suteiktas Skaidrios asmens sveikatos priežiūros įstaigos vardas!  Šis vardas suteikiamas tik toms sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios atitinka aukščiausius skaidrumo kriterijus bei vykdo aktyvią korupcijos prevencijos veiklą.

„Mes ne tik užklijuojame formalius lipdukus ant poliklinikos kabinetų durų, bet ir rengiame akcijas, į kurias galėtų įsitraukti visa poliklinikos bendruomenė – nuo pacientų iki gydytojų. Vadovaudamasi Sveikatos apsaugos ministerijos antikorupcijos politika, diegiame ne tik formalias, bet kūrybingas ir pro-aktyvias, mūsų poliklinikos pacientus ir darbuotojus įtraukiančias antikorupcines priemones, kad korupcijos apraiškų mažėtų ne teoriškai, o faktiškai“- sako Karoliniškių poliklinikos direktorius Vismantas Matulas

Daugiau apie Karoliniškių poliklinikos korupcijos prevencijos veiklą – čia.

Karoliniškių poliklinikos korupcijos prevencijos iniciatyvos:

  • Įdiegėme Bendravimo standartą – darbuotojams skirtą leidinį, kuriame paprastai, su konkrečiais pavyzdžiais aptariami mūsų poliklinikos darbuotojų bendri elgesio principai bei nuostatos, mūsų garbės kodeksas ir susitarimas jo laikytis. Tokį standartą sukūrėme pirmieji iš Vilniaus sveikatos priežiūros įstaigų.
  • Kviečiame pacientus medikams dovanoti šypseną, orientuojamės į nematerialius padėkos būdus – atvirukus, padėkas.
  • Poliklinikos antikorupcijos politiką vystome vizualiomis priemonėmis, aktyviai dalyvaujame Sveikatos apsaugos ministerijos korupcijos prevencijos akcijose (pavyzdžiui, „Ne kyšis gydo“ atvirlaiškių akcija).
  • VšĮ Karoliniškių poliklinikos darbuotojams periodiškai rengiame praktinius mokymus korupcijos prevencijos tema.
  • Aiškiai ir nedviprasmiškai komunikuojame netoleranciją korupcijai, o apie bet kokias korupcijos apraiškas Karoliniškių poliklinikos pacientai gali pranešti anonimiškai viešai skelbiamais kontaktiniais adresais.
  • Siekiame abipusio ryšio bei dialogo tarp medikų ir pacientų, o daugelis mūsų antikorupcijos iniciatyvų yra paremtos pacientų ir gydytojų įsitraukimu.