Gruodžio 15 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje paminėta Tarptautinė antikorupcijos diena ir įteikti apdovanojimai už pilietiškumą ir antikorupcines iniciatyvas viešojo sektoriaus įstaigose.

Už veiksmingą ir originalią idėją apdovanojimą pelnė ir VšĮ Karoliniškių poliklinika, pristačiusi šiemet parengtą ir įdiegtą „Bendravimo standartą“, kurį kurdami poliklinikos darbuotojai išgrynino svarbiausias vertybines nuostatas ir įtvirtino jas pagrindinių bendravimo principų ir elgesio taisyklių rinkinyje. Ši iniciatyva buvo pažymėta kaip ypač sveikintina dėl to, kad dažniausia korupcijos priežastis ir nepasitenkinimas gydymo paslaugomis kyla dėl netinkamo arba neteisingai suprasto medicinos personalo elgesio, tad šiam aspektui reikia skirti kuo daugiau dėmesio.

Įteikdamas apdovanojimus gydymo įstaigų, bendruomenių ir mokyklų atstovams bei moksleiviams, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad antikorupcinis visuomenės švietimas yra viena esminių korupcijos prevencijos priemonių.

Kasmet skelbiamas kvietimas šalies įstaigoms, institucijoms ir organizacijoms, pacientus ir gydytojus atstovaujančioms organizacijoms ar piliečiams teikti paraiškas antikorupcinių iniciatyvų atrankai yra viena iš visuomenės švietimo ir pilietiškumo ugdymo iniciatyvų. Veiksmingiausių antikorupcinių iniciatyvų teikimas ir jų atranka vyksta kiekvieną rudenį, o gruodžio 9 d., minint Tarptautinę antikorupcijos dieną, apdovanojami reikšmingiausių iniciatyvų autoriai ir vykdytojai.