Antradienį (2021-01-12) gauta Pfizer-BioNTech vakcina VšĮ Karoliniškių poliklinika jau paskiepijo visų jai priskirtų 43 įstaigų darbuotojus bei palaikomojo gydymo ir slaugos bei socialinės globos įstaigų pacientus. Per 7 dienas buvo paskiepyti 1680 asmenys, sunaudojant visas šiame vakcinacijos etape poliklinikai skirtas vakcinos dozes.

VšĮ Karoliniškių polikliniką paskyrus viena iš kelių skiepijimą nuo COVID-19 Vilniaus miesto savivaldybėje organizuojančių įstaigų, vakcinacija pradėta dar tą pačią dieną, kai tik buvo gauta vakcina. Antradienį po pietų gavus vakcinas, poliklinikos darbuotojai paskiepijo 60 asmenų, trečiadienį paskiepyta 320, ketvirtadienį – 233, penktadienį ir šeštadienį – 527, o šios savaitės pirmadienį bei antradienį bus paskiepyti likę 540 įstaigai priskirti asmenys.

Ruošiantis vakcinacijos procesui, VšĮ Karoliniškių poliklinika pasirengė skiepijimo planą, skiepijamų asmenų sąrašus ir eiliškumą, paruošė saugias vakcinos laikymo sąlygas ir skiepijimui skirtas patalpas, apmokė skiepijimą atliksiančius poliklinikos ir kitų įstaigų darbuotojus. Į skiepijimo procesą įsijungė virš 30 VšĮ Karoliniškių poliklinikos darbuotojų – bendrosios praktikos slaugytojų, laboratorinės diagnostikos specialistų, vairuotojų, administracijos darbuotojų, poliklinikai talkina ir VšĮ Lazdynų poliklinikos darbuotojai.

Vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos įsakyme numatyta tvarka ir prioritetais, šiame vakcinacijos nuo COVID-19 ligos etape pirmiausia buvo paskiepyti rizikingiausiose zonose dirbantys mobiliųjų punktų, karščiavimo klinikų darbuotojai, palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigų pacientai bei šias paslaugas teikiantys darbuotojai, socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai bei socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai.