Vilniaus m. savivaldybei patobulinus sveikatos pažymų išdavimo tvarką, vaiko sveikatos pažymėjimai VšĮ Karoliniškių poliklinikoje ir kitose sostinės gydymo įstaigose nuo šiol išduodami elektroniniu būdu – tėvams nebereikės patiems pristatyti popierinių kopijų į bendrojo ir profesinio ugdymo įstaigas.

Vaiko sveikatą patikrinęs šeimos gydytojas ir odontologas duomenis suves į elektroninę pažymėjimo formą, kurią galima peržiūrėti portale www.esveikata.lt. Sistemoje galima sugeneruoti pažymos peržiūros kodą, kuriuo dalinamasi, kai kitiems suinteresuotiems asmenims prireikia peržiūrėti vaiko sveikatos pažymą. Prireikus, išrašus galima atsispausdinti.

Kad ikimokyklinio ugdymo įstaigos galėtų matyti vaiko sveikatos tikrinimo pažymą, tėveliai turi patys interneto svetainėje www.esveikata.lt. sugeneruoti pažymos peržiūros kodą ir jį persiųsti el. paštu biudžetinei įstaigai Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui el. p. pazyma.darzeliui@vvsb.lt arba sugeneruotą pažymos peržiūros kodą paskelbti darželių sistemos interneto svetainėje www.svietimas.vilnius.lt skiltyje „Mano darželis“ pasirinkus „Pažymos“ meniu punktą.

Atsakingas ugdymo įstaigos darbuotojas, elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (ESPBI IS) interneto svetainėje www.esveikata.lt suvedęs gautą peržiūros kodą ir asmens gimimo datą, gali atsidaryti ir peržiūrėti pasirašytą elektroninį dokumentą.

Nuo šio rugsėjo popierinių sveikatos pažymų kopijų nebeprašys ir būrelių vadovai. Neformaliojo švietimo įstaigos (išskyrus organizuojančias sporto pratybas) sutartyse turės numatyti, kad pažyma būtina tik tuo atveju, jei gydytojas nuspręs, kad užsiėmimas pakenks vaiko sveikatai.

Primename, kad kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ir odontologą būtina visiems vaikams iki 18 metų, o vaiko sveikatos pažymėjimus ugdymo įstaigoms reikia pateikti iki rugsėjo 15 dienos.