2017 m. lapkričio 30 d. LR Sveikatos apsaugos ministerija organizavo diskusiją „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo modelis: tarp dabarties ir ateities”, kurioje dalyvavo ir mūsų kolegė – visuomenės sveikatos specialistė Toma Martinkutė, pristačiusi VšĮ Karoliniškių poliklinikos Jaunimo sveikatos centro veiklą.

Diskusijos metu buvo aptariami aktualūs klausimai, susiję su jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų teikimu bei savivaldybėse įdiegto šių paslaugų modelio veikimu. Renginio dalyviai taip pat diskutavo apie jaunimo sveikatos programos pažangą, pasiektus rezultatus bei ateities perspektyvas.

Renginyje dalyvavo Jaunimo sveikatos koordinacinių centrų atstovai iš Vilniaus miesto savivaldybės, Elektrėnų savivaldybės, Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybių, Biržų, Rokiškio, Pasvalio, Plungės, Varėnos rajonų savivaldybės, jaunimo sveikatos centrų atstovės iš Karoliniškių ir Šeškinės poliklinikų, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai.

VšĮ Karoliniškių poliklinikai atstovavusi visuomenės sveikatos specialistė T. Martinkutė pristatė VšĮ Karoliniškių poliklinikos Jaunimo sveikatos centro veiklą, jam keliamus tikslus ir per 6 mėnesius nuo darbo pradžios pasiektus rezultatus. Jaunimo sveikatos centre sukurtoje jaukioje aplinkoje nemokamai ir konfidencialiai konsultuojami 14 -29 m. amžiaus jaunuoliai; konsultacijos vyksta ne tik poliklinikoje, taip pat aktyviai ieškoma bendradarbiavimo galimybių su aukštosiomis ir bendrojo ugdymo įstaigomis, studentų atstovybėmis.

Jaunimo sveikatos centro iniciatyva parengti informaciniai leidiniai vaikinams ir merginoms aktualiausiais klausimais apie lytinę ir reprodukcinę sveikatą, apsaugą nuo lytiškai plintančių infekcijų. Prie centro vykdomos veiklos jungiasi ir įvairios organizacijos, aprūpinančios nemokamomis dovanėlėmis, skirtomis į konsultacijas atvykstantiems asmenims.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro nuotraukos