LT | EN

Vilniaus m. socialinės paramos centras (www.spcentras.lt)

Transporto paslaugos teikiamos asmenims, gyvenantiems savo namuose, kurie dėl amžiaus, negalios ar ligos turi judėjimo negalią ir negali naudotis viešuoju ar individualiu transportu bei kurių suaugę vaikai, globėjas (rūpintojas) ar kiti šeimos nariai dėl objektyvių priežasčių negali suteikti jiems transporto paslaugos.

Transporto paslaugos teikiamos šiais tikslais:

 • Vykti į (iš) sveikatos priežiūros ir reabilitacijos įstaigas Vilniaus mieste;
 • Vykti į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vilniaus mieste;
 • Vykti į ortopedijos įmones Vilniaus mieste;
 • Vykti apsigyventi į socialinės globos įstaigas Vilniaus mieste;
 • Esant pagrįstam poreikiui, atsižvelgiant į socialinio darbuotojo vertinimą ir rekomendaciją, bei esant galimybei suteikti paslaugą – kitais tikslais, taip pat ir už Vilniaus miesto ribų.

Asmuo už transporto paslaugas moka savivaldybės institucijos nustatyta mokėjimo už socialines paslaugas tvarka: 

 • Paslaugų gavėjo nuvežimas iki paskyrimo vietos, laukimas paskyrimo vietoje ne ilgiau kaip 1 val. ir parvežimas atgal – 2,90 Eur;
 • Paslaugų gavėjo nuvežimas (parvežimas) viena kryptimi – 1,74 Eur;
 • Išimties atvejais paslaugų gavėjo nuvežimas už Vilniaus miesto ribų – paslaugų gavėjai padengia transporto priemonės degalų sąnaudas, išreikštas eurais.

Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių ar jo globėjas, rūpintojas), pirmą kartą norintis gauti transporto paslaugą, prieš penkias darbo dienas turi kreiptis į Vilniaus miesto socialinės paramos centro darbuotoją, organizuojantį transporto paslaugų teikimą ir koordinuojantį transporto priemonių naudojimą (Kauno g. 3, 503 kab, (8 5) 233 3780, 8 670 14645), arba į savo gyvenamosios vietos Socialinių paslaugų namuose skyriaus vyresnįjį socialinio darbo organizatorių ir užpildyti Prašymą-paraišką gauti socialines paslaugas, pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir neįgaliojo pažymėjimo (darbingumo lygio pažymos, pažymos dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ) ar (ir) specialiojo nuolatinės (slaugos ar nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikio nustatymo pažymos kopiją.

Užsisakyti transporto paslaugą galima naudojantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengta Socialinės paramos šeimai informacine sistema (www.spis.lt). Socialiniam darbuotojui įvertinus poreikį šiai paslaugai, Vilniaus miesto socialinės paramos centro direktoriui priėmus sprendimą dėl transporto paslaugų skyrimo, su asmeniu pasirašoma transporto paslaugų teikimo sutartis.

Transporto paslaugos teikiamos darbo dienomis ir valandomis. Telefonas pasiteirauti (8 5) 233 3780.

Asmenų aptarnavimo laikas seniūnijose:
Pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 7.30 – 11.30 val.
Antradieniais ir ketvirtadieniais 12.15 – 16.30 val.
Pietų pertrauka 11.30 – 12.15 val.
PASTABA. Prieššventinėmis dienomis dirbama valanda trumpiau.

VŠĮ Socialinių paslaugų informacijos centras

Pervežimo kaina į vieną pusę – 30 Eur (į pirmą aukštą, į kitus aukštus + 3 Eur), į abi puses – 45 Eur. Sudarius sutartį,  kaina mažėja. Užsakymai priimami tel. 8 645 49 444.
Galima pervežti asmenį iki 100 kg. Esant didesniam svoriui, papildomai reikalingi 2 asmeniniai pagalbininkai (pervežimo technika pritaikyta iki 200 kg).

Socialinis taksi (www.socialinistaksi.lt)

Socialinis taksi yra skirtas to miesto gyventojams, judantiems vežimėlio pagalba ir norintiems lengvai bei savarankiškai pasiekti norimą vietą. Taip pat Socialiniu taksi gali pasinaudoti ir žmonės, kuriems tokios paslaugos reikia tik vieną kartą, tarkime vykstant iš ligoninės, turistams, miesto svečiams.

Kas gali tapti Socialinio taksi registruotu vartotoju?
Registruotu vartotoju gali tapti Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Klaipėdos, Zarasų miesto bei rajono ir Visagino gyventojai, kurie juda paprasto ar elektrinio vežimėlio pagalba, taip pat asmenys, judantys be vežimėlio, bet turintys judėjimo negalią. Prioritetas registruojant skiriamas žmonėms, turintiems judėjimo negalią ir judantiems vežimėlio pagalba, bei turintiems didelius arba vidutinius poreikius, taip pat žmonėms, kurių darbingumo lygis yra mažesnis nei 55 proc.

Kur galima važiuoti?
Miesto ribose kelionės tikslas nėra ribojamas. Norint nuvykti už miesto ribų, kelionės galimybes reikėtų derinti iš anksto.

Kaip naudotis Socialiniu taksi?
Registruoti Socialinio taksi vartotojai naudojasi sistema www.socialinistaksi.lt, prisijungdami per savo paskyrą. Žmonės, kurie nesinaudoja internetine užsakymo sistema ar jiems reikalinga vienkartinė pagalba, užsisakyti Socialinį taksi gali paskambinę tel. 8 687 44 001 (skambinti galima nuo 11 iki 16 val., darbo dienomis). Valstybinių švenčių dienomis Socialinis taksi nedirba.

Ar galima važiuoti be sutarties?
Neturint sutarties ir norint gauti vienkartinę paslaugą, reikia skambinti telefonu 8 687 44 001 arba rašyti el. paštu socialinistaksi@zmogui.lt ir rezervuoti kelionės laiką.

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose
Dieninis tarifas: 06:00-22:00 Registruotiems vartotojams* Neregistruotiems vartotojams**
1. Nuo 0 iki 5 km (kaina į vieną pusę****) 1,5 EUR 4,5 EUR
2. Nuo 5 iki 10 km (kaina į vieną pusę****) 2 EUR 6,5 EUR
3. Nuo 10 iki 15 km (kaina į vieną pusę****) 2,5 EUR 8 EUR
4. Daugiau nei 15 km (kaina į vieną pusę****) 1 km/0,2 EUR 1 km/0,4 EUR
Naktinis tarifas: 22:00-06:00 Registruotiems vartotojams* Neregistruotiems vartotojams**
1.1. Nuo 0 iki 5 km (kaina į vieną pusę****) 2,25 EUR 6,75 EUR
2.1. Nuo 5 iki 10 km (kaina į vieną pusę****) 3 EUR 9,75 EUR
3.1. Nuo 10 iki 15 km (kaina į vieną pusę****) 3,75 EUR 12 EUR
4.1. Daugiau nei 15 km (kaina į vieną pusę****) 1 km/0,3 EUR 1 km/0,6 EUR
Papildomos paslaugos Registruotiems vartotojams* Neregistruotiems vartotojams**
5. Pagalba patenkant į mašiną – jei nėra lifto*** 1 aukštas/1 EUR 1 aukštas/2 EUR
6. Neįgaliojo vežimėlio nuoma*** 1 dienai/3 EUR 1 dienai/6 EUR
7. Varytuvo/Elektrinio vežimėlio nuoma*** 1 val./3 EUR 1 val./5 EUR

Maltiečiai (www.maltieciai.lt)

Pervežimo paslauga teikiama visame Vilniaus mieste, rajone bei į kitus miestus. Mikroautobuse yra 3–6 vietos neįgaliesiems su vežimėliais ir vieta lydinčiam asmeniui. Pavėžėjimu gali pasinaudoti ir regos bei klausos negalias turintys asmenys. Maltiečių vairuotojai-asistentai ir savanoriai esant reikalui visada padės kelionės metu, įlaipins į transporto priemonę ir išlaipins iš jos, taip pat pagelbės kitais iškilusiais klausimais. Teikiantys paslaugą darbuotojai yra apmokyti visų reikalingiausių įgūdžių, pirmosios pagalbos pradmenų. Dėl komandoje „Važiuojam“ dirbančių specialistų, tarp kurių yra ir paramedikų, organizacija savo klientams gali teikti itin kokybiškas paslaugas.

Kainynas:

 • Kilometro kaina – 0,60 Eur.
 • Vienkartinė atvykimo kaina – 0,90 Eur.
 • Minimalus kelionės mokestis – 1,50 Eur.
 • Keliaujant už Vilniaus miesto ribų, kelionės mokestis susideda iš degalų sąnaudų (į abi puses) + valandinis vairuotojo-asistento darbo užmokestis (3,80 Eur/val.).
 • Pavėžėjimo spec. automobiliu asmenims su labai dideliais poreikiais (gulintiems) kaina Vilniaus mieste – 10 Eur (į vieną pusę).

Paslauga teikiama iš anksto užsiregistravus telefonu (+370 615 50 232) arba elektroniniu paštu vaziuojam@maltieciai.lt. Vienu metu galime vežti 3–6 vežimėlius, todėl keliaujant paranku kooperuotis su kolegomis, draugais, kaimynais. Jei važiuojančiųjų yra ne vienas, kelionės išlaidos dalijamos iš klientų skaičiaus – taip galima ir sutaupyti!

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.