2018 m. spalio 25 d. VšĮ Karoliniškių poliklinikos pacientus ir svečius pasitiko atnaujintas šeimos medicinos skyrius, kurio simbolinėje atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Prieš 7 metus buvo  rekonstruotos šio skyriaus patalpos, sukuriant patogią darbo aplinką gydytojams, įdiegiant eilių valdymo sistemą, leidžiančią valdyti pacientų srautus bei laukimo trukmę. Augant pacientų skaičiui, 2017 m. vasarą šeimos medicinos skyrius buvo išplėstas 4 aukšte įrengiant papildomus kabinetus sveikatos priežiūros specialistams ir laukimo erdves pacientams, o šiemet buvo suplanuota atnaujinti darbuotojams skirtą kompiuterinę įrangą bei atlikti 7 aukšto patalpų remontą.

„7-ajame aukšte įsikūręs šeimos medicinos skyrius yra intensyviausiai lankomas mūsų įstaigos padalinys, kasdien sulaukiantis po 800 pacientų vizitų. Tikimės, kad šviesiose ir jaukiose patalpose bus malonu lankytis mūsų pacientams, taip pat gera bei patogu dirbti jų sveikata besirūpinantiems medicinos darbuotojams, – kalbėjo VšĮ Karoliniškių poliklinikos direktorė Jelena Kutkauskienė. – Džiaugiamės, kad prie remonto darbų finansavimo prisidėjo ir Vilniaus m. savivaldybė bei dėkojame už šį indėlį į mūsų progresą, leidžiantį mums pateisinti savo kaip akredituotos įstaigos šeimos medicinos paslaugai teikti vardą.“

Meras R. Šimašius, perkirpęs simbolinę atidarymo juostelę, linkėjo šeimos medicinos skyriaus kolektyvui gerų darbo rezultatų. Į renginį atvykęs sostinės vadovas taip pat įteikė padėką bei dovanų VšĮ Karoliniškių poliklinikos registratūros darbuotojoms, kurių puikiai atliekamu darbu patenkinti pacientai savo padėkas perdavė tiesiai į savivaldybę.

„Malonu, kad mūsų darbuotojų pastangos pastebimos ir vertinamos ne tik įstaigoje, bet ir už jos ribų, – džiaugėsi VšĮ Karoliniškių poliklinikos vadovė J. Kutkauskienė. – Registratūros darbui aptarnaujant pacientus skiriame itin daug dėmesio, ne tik puoselėdami aukštus bendravimo kultūros standartus, bet ir diegdami šiuolaikiškas personalo darbą lengvinančias technologijas.“

Nuo šių metų pavasario VšĮ Karoliniškių poliklinikoje veikia unikalus, vienintelis Lietuvoje išskirtinai sveikatos priežiūros įstaigos poreikiams adaptuotas skambučių centras, kuris leidžia efektyviau organizuoti registratūros darbą, optimizuoti skambučio aptarnavimo trukmę, valdyti praleistus skambučius, operatyviau suteikti reikiamą informaciją bei vykdyti pacientų registraciją.

Anot J. Kutkauskienė, įgyvendinus šį projektą, ne tik labai palengvėjo telefono skambučius priimančių registratorių darbas, tačiau ir pacientai gali išbandyti naujojo skambučių centro privalumus – automatinį priminimą apie vizitą pas gydytoją, kvietimus į prevencines programas, bendravimo kokybės įvertinimą. Automatiniu būdu per dieną atliekama iki 1800 skambučių, ne tik primenančių pacientui apie vizitą, bet ir leidžiančių jį patogiai atšaukti vienu mygtuko paspaudimu; tokiu būdu kasdien „sutaupoma“ 25-60 vizitų, kuriais gali pasinaudoti kiti, ūmiai susirgę, pacientai. Automatiniais kvietimais per dieną vidutiniškai po 20 poliklinikoje nesilankančių pacientų užregistruojama į jiems priklausančias valstybės finansuojamas prevencines programas.

Atnaujinto šeimos medicinos skyriaus atidarymo proga buvo pristatyti ir kiti VšĮ Karoliniškių poliklinikoje įdiegti technologiniai sprendimai – nuo rugsėjo mėnesio nuotoliniu būdu teikiamos paslaugos bei papildomais funkcionalumais atnaujinta elektroninė paciento kortelė, ne tik papasakojant apie šių sprendimų diegimo iššūkius, bet ir tiesiogiai pademonstruojant jų veikimą.

„Norime pasidalinti savo praktine patirtimi, kuri leido naujas paslaugas maksimaliai automatizuoti ir sklandžiai integruoti į mūsų veiklą, – teigė VšĮ Karoliniškių poliklinikos direktorė J. Kutkauskienė. – Stengėmės suprojektuoti visus procesus taip, kad jie atitiktų teisinį reglamentavimą, būtų kuo patogesni visiems proceso dalyviams, užtikrintų kuo išsamesnius pacientų sveikatos duomenis, ir tikimės, jog šios naujovės padės taupyti tiek pacientų, tiek sveikatos priežiūros specialistų laiką bei svariai papildys kitas eilių mažinimo iniciatyvas mūsų įstaigoje“.