Formuojant miestų bei teritorijų aplinką, gerinant miestiečių gyvenimo kokybę, užtikrinant viešojo intereso, ekonomikos, socialinę darną bei asmeninę žmonių gyvenimo gerovę labai svarbu įtraukti kuo daugiau suinteresuotųjų pusių į sprendimų priėmimo procesus. Šiuo tikslu poliklinika, kaip viešoji sveikatos priežiūros įstaiga, pasitelkė į pagalbą universiteto studentų bei dėstytojų žinias, ir partnerystės pagrindais, pristato savo lankytojams universiteto studentų sukurtus projektinius siūlymus vienai iš galimų poliklinikos teritorijos atvėrimo visuomenei iniciatyvų.
Poliklinika žmonių pasąmonėje neretai vis dar siejama su ligomis, sveikatos problemomis, rūpesčiais, pagyvenusių, ligotų žmonių traukos objektais. Siekiame tai pakeisti. Norime polikliniką pristatyti, kaip vietą sveikatintis, susirinkti, praleisti laiką, taip pat kaip vietą, kur vyksta visos bendruomenės gyvenimas, vietą, kuri padeda pasveikti, pagerina tiek fizinę, tiek emocinę savijautą, lavina ir ugdo, o savo aplinka kuria patrauklią ir visiems lankytojams malonią erdvę.
Ne paslaptis, jog šiuolaikiniai viešųjų erdvių aplinkos reikalavimai jau kurį laiką orientuojami į “Miesto be sienų” koncepcijas, socialinio išsilaisvinimo ir integracijos vertybes, iškeliama socialinio ugdymo funkcija – miestas kaip gyvenimo būdas. Šiuo pagrindu buvo nustatyti visų suinteresuotųjų pusių: steigėjo, įstaigų, pacientų, visuomenės bei profesionalų dialogo palaikymo, įtraukimo į miesto aplinkos formavimą tikslai bei poreikiai, o Vilniaus, Molėtų, Alytaus ir kt. miestų savivaldybės jau kuris laikas sėkmingai vysto analogiškus bendradarbiavimo projektus savo teritorijose.
Studentams buvo iškeltas tikslas suprojektuoti inžinerinės infrastruktūros įrangos objektą, kuris turėtų individualaus dizaino, tačiau tuo pačiu ir masinio naudojimo potencialą. Objektų dizaino estetika, konstruktyviniai sprendimai, turi turėti galimybę juos gaminti pramoniniu būdu. Objektas privalo būti derinamas su aplinka ir kompleksiškai spręsti poliklinikos teritorijos kokybės gerinimo reikalavimus ir socialinio naudingumo poreikį.
Studentų darbams vadovavo bei projektinių siūlymų rengimo procesą kuravo VGTU Architektūros fakulteto, Dizaino katedros dėst. Jonas Žukas ir Mechanikos ir medžiagų inžinerijos katedros doc. dr. Regimantas Bareikis.
Pristatome keleto geriausiai universiteto dėstytojų įvertintų VGTU Architektūros fakulteto, Dizaino katedros studentų kursinius projektus.