LT | EN

Slaugytoja diabetlogė yra specialistė, turinti papildomų žinių, gebėjimų, praktinių įgūdžių ir patirties ne tik mokyti diabetu sergančius pacientus pažinti ir valdyti diabetą gyvensenos keitimo ypatumų, savikontrolės, bet ir prižiūrėti sergančiųjų pėdas ar esančias žaizdas. Jos konsultacijoms reikia šeimos gydytojo siuntimo vieną kartą per metus.

  • Diabeto mokykloje suaugusieji ir vaikai mokosi pažinti diabetą. Neabejojama, kad diabeto mokymas gali padėti išvengti daugelio diabeto komplikacijų. Pirmą kartą nustačius diabetą dažniausiai mokomasi individualiai, vyksta penkios diabeto pamokos. Mokoma mitybos ir sveikos gyvensenos principų, savikontrolės, hipoglikemijos atpažinimo, kojų priežiūros, diabeto komplikacijų stebėjimo ir galimybės nuo jų apsisaugoti, insulino ir kitų švirkščiamų vaistų diabetui gydyti leidimo technikos, insulino dozės keitimo ir kitų aktualių klausimų. Kadangi informacijos apie diabeto priežiūrą yra daug, kasmet ji vis pasipildo gausiu pluoštu naujienų, rekomenduojama kasmet atvykti nors dviem slaugytojo diabetologo konsultacijoms, ypač kai nepavyksta suvaldyti svyruojančio gliukozės kiekio, nepasiekiamas glikozilinto hemoglobino rodiklis, atsirado komplikacijų, buvo pakeistas gydymas ir Jūs nebežinote, kaip elgtis toliau, laukiatės kūdikio. Mokymuose gali dalyvauti ir sergančiųjų šeimos nariai.
  • Diabetinės pėdos kabinete slaugytoja diabetologė šiuolaikiniu pėdų ir nagų tvarkymo metodu su specialia įranga bei instrumentais pašalins nuospaudas, suragėjusią odą, nukirps ar su šlifavimo įranga sutvarkys sveikus, sustorėjusius, suragėjusius ar deformuotus, įaugusius ir grybelio pažeistus nagus, suteiks žinių kaip rūpintis pėdomis, išvengti pėdos pažeidimų bei kaip elgtis jiems atsiradus. Diabetu sergantiems pacientams per metus rekomenduojama atlikti 4 gydomojo pedikiūro procedūras. Jei atsirado opa, kuo skubiau turite patekti pas slaugytoją diabetologę, kuri per 24 apsilankymus stengsis išgydyti Jūsų opą. Didžiosios dalies kojų pažeidimų ir net amputacijų būtų galima išvengti, jei sergantieji diabetu mokėtų tinkamai prižiūrėti pėdas, pasitartų su diabetinės pėdos specialiste, nuolatos atliktų gydomąjį pedikiūrą ir tinkamai šalintų pėdų odos suragėjimus, nuospaudas, profesionaliai būtų gydomos pėdos žaizdos ir opos. Pasitelkite diabeto pėdos priežiūrą geresnei savijautai.

Slaugytojo diabetologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia “ Slaugytojo diabetologo kvalifikacinių reikalavimų aprašas” 2014 m. liepos 2 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-754.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.