Šį pirmadienį konferencijų ir parodų centre „Litexpo“ darbą pradėjo nauja vakcinacijos bazė. Erdviose „Litexpo“ patalpose veikia 50 vakcinavimo kabinų, o per parą galima paskiepyti iki 15 tūkstančių žmonių. Šio naujo vakcinacijos centro veiklą ir skiepijimo procesą koordinuoti pavesta VšĮ Karoliniškių poliklinikai.

„Intensyviai dirbome, kad spėtume paruošti darbuotojus ir suorganizuoti sklandžiai veikiantį skiepijimo procesą naujame vakcinacijos centre „Litexpo“. Šiuo metu mūsų užduotis užtikrinti, kad vakcinacijos procesas vyktų saugiai ir sklandžiai, dirbantis personalas būtų aprūpintas visomis jiems reikalingomis priemonėmis, o vakcina nuo Covid-19 galėtume paskiepyti kuo daugiau žmonių.“ – teigė vakcinacijos procesą VšĮ Karoliniškių poliklinikoje ir „Litexpo“ koordinuojanti įstaigos slaugos administratorė Vaida Danielė.

Ruošiantis vakcinacijos procesui, į skiepijimo organizavimo ir vakcinavimo procesą įsijungė virš 50 VšĮ Karoliniškių poliklinikos darbuotojų – bendrosios praktikos slaugytojų, laboratorinės diagnostikos specialistų, vairuotojų, administracijos darbuotojų. Nuo pirmadienio „Litexpo“ vakcinaciją pradedėjusiai VšĮ Karoliniškių poliklinikai talkina ir VšĮ Lazdynų poliklinikos, VšĮ Šeškinės poliklinikos, privačių „Medica“ ir „Inmedica“ šeimos klinikų darbuotojai. Koordinuoti vakcinacijos procesus vietoje padeda savanoriai.

Masinei vakcinacijai pritaikytame parodų ir kongresų centre „Litexpo“, didžiausioje jo salėje Nr. 5, veikia 50 vakcinavimo kabinų. Atvykę į „Litexpo“ pacientai patenka pro vieną įėjimą, o namo iškeliauja kitu. Taip pat žmonės išskiriami į du srautus: vieni nukreipiami pildyti klausimynus bei sutikimo formas, o susitvarkiusieji dokumentus internetu iš karto keliauja link vakcinacijos kabinų. Po skiepų žmonės yra nukreipiami į stebėjimo erdvę, kurioje privalo praleisti bent 15 minučių. Saugiais atstumais sėdinčius pacientus po skiepų procedūros prižiūri budintys medikai, kad vos tik prireikus būtų skubiai suteikta kvalifikuota pagalba.

Numatoma, kad šis vakcinavimo centras „Litexpo“ dirbs nuo 10 iki 19 valandos, gyventojai į „Litexpo“ teritoriją galės patekti ne anksčiau 15 min. iki skiepui paskirto laiko.

Primename, kad registracija vakcinacijai nuo COVID-19 vyksta internetu vakcina.vilnius.lt