Lapkričio 30 d. VšĮ Karoliniškių poliklinikoje vyko mokslinė-praktinė konferencija „Saugi bendruomenė, saugūs namai, laimingas žmogus“, kurią organizavo VšĮ Karoliniškių poliklinikos Psichikos sveikatos centras drauge su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinika.

Į konferenciją buvo kviečiami visų specialybių gydytojai, psichologai, visuomenės sveikatos specialistai, bendruomenės nariai. Šiemet renginys buvo išskirtinis, nes vyko minint VšĮ Karoliniškių poliklinikos Psichikos sveikatos centro 20-ąjį veiklos jubiliejų.

Konferencija prasidėjo Karoliniškių muzikos mokyklos moksleivių ir mokytojų koncertine programa. Renginys sulaukė ir garbingų svečių dėmesio – į konferenciją atvyko ir sveikinimo žodį tarė LR Seimo narys Mykolas Majauskas, Vilniaus m. savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Jonas Bartlingas, Sveikatos apsaugos ministerijos Pirminio lygio koordinavimo skyriaus vedėja Edita Bishop.

Konferencijos metu VšĮ Karoliniškių poliklinikos Psichikos sveikatos centro raidą ir šiandienos aktualijas pristatė jam vadovaujanti gydytoja vaikų ir paauglių psichiatrė Virginija Karalienė, pranešimus taip pat skaitė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Psichiatrijos klinikos prof. dr. Sigita Lesinskienė, dr. Asta Dervinytė-Bongarzoni, VĮ „Psichikos sveikatos iniciatyva“ vadovė Nijolė Goštautaitė-Midttun, VšĮ Karoliniškių poliklinikos Psichikos sveikatos centro psichologės Sigita Kemerienė ir dr. Vita Mikuličiūtė.

Konferencijoje buvo kalbama apie vaikų ir paauglių emocinės savijautos svarbą, šeimos resursų, užtikrinančių vaiko psichikos sveikatos poreikius, vertinimą, buvo nagrinėjama vaikų saugumo mokykloje tema, apžvelgtos pagalbos galimybės sunkiomis Psichikos ligomis sergančiojo artimiesiems, pristatyti atlikto tyrimo apie darbo vietoje patiriamą smurtą rezultatai.

Ruošiantis renginiui, VšĮ Karolininiškių poliklinikos Psichikos sveikatos centro iniciatyva buvo parengta šviečiamoji medžiaga: rekomendacijos tėvams, kaip padėti vaikui valdyti pyktį, fizinių bausmių padariniai vaiko socialinei ir emocinei raidai, įžvalgos apie rizikingo paauglių elgesio apraiškas, priežastis ir valdymo būdus. Psichikos sveikatos centro veiklos sukakties proga buvo pristatytas leidinys „Laiškai sielai“, kurioje visi centro darbuotojai pasakoja apie savo darbą ir dalijasi patarimais, turėdami tikslą padrąsinti žmones kreiptis profesionalios pagalbos bei mažinti tą stigmą, šiandien vis dar lydinčią sielos ligas.