LT | EN

VšĮ Karoliniškių poliklinika bendradarbiaudama su Vilniaus Gedimino Technikos Universitetu (VGTU) įvertino poliklinikos teritorijos zoną ir poreikius pasirinktoje vietoje sukurti idėjinius siūlymus, kaip pagerinti poliklinikos įvaizdį bei sukurti lankytojams patrauklesnę aplinką.

Formuojant miestų bei teritorijų aplinką, gerinant miestiečių gyvenimo kokybę, užtikrinant viešojo intereso, ekonomikos, socialinę darną bei asmeninę žmonių gyvenimo gerovę labai svarbu įtraukti kuo daugiau suinteresuotųjų pusių į sprendimų priėmimo procesus. Šiuo tikslu poliklinika, kaip viešoji sveikatos priežiūros įstaiga, pasitelkė į pagalbą universiteto studentų bei dėstytojų žinias, ir partnerystės pagrindais, pristato savo lankytojams universiteto studentų sukurtus projektinius siūlymus vienai iš galimų poliklinikos teritorijos atvėrimo visuomenei iniciatyvų.

Poliklinika žmonių pasąmonėje neretai vis dar siejama su ligomis, sveikatos problemomis, rūpesčiais, pagyvenusių, ligotų žmonių traukos objektais. Siekiame tai pakeisti. Norime polikliniką pristatyti, kaip vietą sveikatintis, susirinkti, praleisti laiką, taip pat kaip vietą, kur vyksta visos bendruomenės gyvenimas, vietą, kuri padeda pasveikti, pagerina tiek fizinę, tiek emocinę savijautą, lavina ir ugdo, o savo aplinka kuria patrauklią ir visiems lankytojams malonią erdvę.

Ne paslaptis, jog šiuolaikiniai viešųjų erdvių aplinkos reikalavimai jau kurį laiką orientuojami į “Miesto be sienų” koncepcijas, socialinio išsilaisvinimo ir integracijos vertybes, iškeliama socialinio ugdymo funkcija – miestas kaip gyvenimo būdas. Šiuo pagrindu buvo nustatyti visų suinteresuotųjų pusių: steigėjo, įstaigų, pacientų, visuomenės bei profesionalų dialogo palaikymo, įtraukimo į miesto aplinkos formavimą tikslai bei poreikiai, o Vilniaus, Molėtų, Alytaus ir kt. miestų savivaldybės jau kuris laikas sėkmingai vysto analogiškus bendradarbiavimo projektus savo teritorijose.

Taigi, norime jums pristatyti keleto geriausiai universiteto dėstytojų įvertintų VGTU Architektūros fakulteto, Dizaino katedros studentų kursinius projektus ir pakviesti išreikšti savo nuomonę, kuris jų Jūsų vertinimu labiausiai vertas atsirasti poliklinikos teritorijoje.

Studentams buvo iškeltas tikslas suprojektuoti inžinerinės infrastruktūros įrangos objektą, kuris turėtų individualaus dizaino, tačiau tuo pačiu ir masinio naudojimo potencialą. Objektų dizaino estetika, konstruktyviniai sprendimai, turi turėti galimybę juos gaminti pramoniniu būdu. Objektas privalo būti derinamas su aplinka ir kompleksiškai spręsti poliklinikos teritorijos kokybės gerinimo reikalavimus ir socialinio naudingumo poreikį.

Studentų darbams vadovavo bei projektinių siūlymų rengimo procesą kuravo VGTU Architektūros fakulteto, Dizaino katedros dėst. Jonas Žukas ir Mechanikos ir medžiagų inžinerijos katedros doc. dr. Regimantas Bareikis.

Tikimės, jog lankytojai bus aktyvūs išreikšdami savo nuomonę mūsų interneto svetainėje ir bendromis pastangomis suformuosime harmoningą ir visiems patrauklią poliklinikos ir jos prieigų aplinką.

[href] balsavimas

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.