Gerbiami Pacientai, informuojame, kad vadovaujantis Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais (V-2548, V-2550, V-2551, V-2552) bei sugriežtinus reikalavimus dėl veido kaukių dėvėjimo, nuo 2021 lapkričio 15 d. atsisakoma medžiaginių bei savadarbių veido kaukių – paslaugų teikimo ir kitose vietose, kuriose kaukės yra būtinos, privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

Medicininių kaukių arba respiratorių dėvėjimas priskiriamas prie labai svarbių ir efektyvių COVID-19 ligos prevencijos priemonių. Pagal Europos standartus pagamintos veido apsaugos priemonės geriausiai mažina užsikrėtimo koronavirusu riziką ir geriausiai sulaiko žmogaus į aplinką iškvepiamus lašelius.

Primename, kad kaukės skirstomos į tipus pagal dalelių filtravimo savybes: I tipo kaukių dalelių filtravimo efektyvumas mažiausiai 95 proc., II tipo – mažiausiai 98 proc., IIR tipo – mažiausiai 98 proc.

Kaukių dėvėjimas
VšĮ Karoliniškių poliklinikos medikai primena – norint užtikrinti efektyvią apsaugą, medicininė veido kaukė turi būti dėvima tinkamai – labai svarbu prieš užsidedant kaukę labai kruopščiai nusiplauti rankas su muilu, nesant galimybei – rankas reikėtų dezinfekuoti.

Paėmus naują kaukę – patikrinkite, ar kaukė tvarkinga, ar nėra skylių, tvirtai laikosi raišteliai.

Kaukės spalvota pusė turi būti išorėje. Metalinę dalį ar standų sulenkimą priglauskite prie nosies bei įsitikinkite, kad gerai prigludo – kaukė turi dengti burną, nosį ir smakrą. Negalima nešioti kaukės, kuri nepriglunda prie veido ar nedengia nosies.

Negalima nusiimti kaukės, kai kalbama su kitais asmenimis. Išimtys taikomos, kai asmuo geria arba valgo arba dėl kaukės buvimo, jam negalima suteikti paslaugos.

Reikalavimas dėvėti kaukes netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį).Be to, negalima panaudotos kaukės palikti ten, kur ją gali pasiekti kiti asmenys. Nusiėmus veido apsaugą, ją reikėtų tuoj pat išmesti į šiukšliadėžę prieš tai ją įdėjus į atskirus du maišelius.

Negalima tos pačios vienkartinės kaukės naudoti antrą kartą. Taip pat vienkartinė medicininė kaukė turi būti keičiama kas 4 valandas arba jai sudrėkus.

Primename, kad kitos COVID-19 ligos prevencinės priemonės, taip pat išlieka. Atvykstant į poliklinika rekomenduojama dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo nuo kitų pacientų, be reikalo neužsibūti, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Saugokite save ir savo artimuosius ir būkite sveiki!