Kol kas efektyviausia priemonė nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų yra skiepai. Dažniausiai ši liga prasideda rugsėjo–spalio mėnesį, sergamumo piką pasiekia gruodžio–sausio mėnesiais, o kovo–balandžio mėnesiais dažnai nustatomi pakartotini jos protrūkiai. Kadangi reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai, kovojantys su gripo virusu, skiepytis rekomenduojama dar prieš prasidedant šios ligos sezonui. Pasiskiepijus imunitetas išlieka visus metus, todėl jei nespėjote pasiskiepyti iki gripo sezono, vertėtų tai padaryti ir vėliau.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja kasmet skiepytis visiems nuo 6 mėn. amžiaus. Ypač svarbu paskiepyti vaikus iki 2 metų bei asmenis, glaudžiai bendraujančius su šio amžiaus vaikais, sergančius lėtinėmis ligomis bei vyresnio amžiaus asmenis.

SVARBU! Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2017 m. balandžio 27 d. įsakymu Nr. V-471 „Dėl imunoprofilaktikos organizavimo ir atlikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, prieš skiepijimo procedūrą pacientas turi būti apžiūrėtas gydytojo, įvertinta jo sveikatos būklė ir, jeigu nėra kontraindikacijų skiepijimui, pacientas siunčiamas skiepijimuisi. Gydytojas išduoda išrašą, kad pacientas sveikas ir skiepyti galima.

VšĮ Karoliniškių poliklinikos skiepų kabinetas (341 kab.) dirba I-V, nuo 7.00 iki 19.00 val.

Skiepai gali sukelti šalutinę reakciją. Dažniausiai tai būna tik nedideli negalavimai: gali nežymiai pakilti temperatūra, injekcijos vieta gali parausti ar patinti, taip pat gali būti jaučiamas nedidelis skausmas, o anafilaksinis šokas ar traukuliai po skiepijimo ištinka itin retai. Asmenims, kuriems anksčiau yra pasireiškusi sunki alerginė reakcija į gripo vakciną, skiepytis negalima.

[product id=”8988″]