Medikai vieningai teigia, kad joks kyšis negali pakeisti gydymo eigos, kurią numato įvairūs teisės aktai, oficialiai patvirtintos ligų gydymo schemos. Brukamas kyšis – nemaloni situacija abiem pusėms, tad ir patiems pacientams svarbu parodyti pagarbą medikui – nežeminti jo orumo, o padėkoti geru žodžiu.

Sveikatos apsaugos ministerija, skatindama pacientus atsisakyti kyšininkavimo ir dėkoti medikams viešai, inicijuoja akciją šalies ligoninėse ir poliklinikose. Pacientai sveikatos priežiūros įstaigų skelbimų lentoje galės rasti informaciją apie padėkos akciją: įstaigose bus iškabinti plakatai su vokais, o šalia jų bus atvirukai. Kiekvienas pacientas ant jo galės parašyti padėką jį gydančiam gydytojui ar slaugytojui ir įmesti į greta esantį specialų voką.

„Noriu padėkoti VšĮ Karoliniškių poliklinikos šeimos gydytojai Virginijai Svetlauskienei ir bendrosios praktikos slaugytojai Karolinai Žuravel už atsidavimą savo profesijai, profesionaliai atliekamą kilnų darbą, kantrybę ir išskirtinį dėmesį pacientams. Linkiu Jums kuo geriausios kloties ir sėkmės. Būkite sveikos ir laimingos!“ Su pagarba – Bronius Černiauskas ir šeima

„Nuoširdžiai dėkoju savo ir mamos vardu Vilniaus m. Karoliniškių poliklinikos šeimos gydytojai Violetai Klevinskienei ir slaugytojai Marytei už profesionalią pagalbą bei konstruktyvius ir savalaikius patarimus. Linkime sėkmės atsakingame kasdieniniame darbe!“ Pagarbiai – Birutė Petrauskaitė, Marijona Petrauskienė

Norite viešai išreikšti savo padėką ir Jūs? Tą galite padaryti užrašydami atviruką, kurį rasite VšĮ Karoliniškių poliklinikos registratūroje, arba skelbdami atsiliepimą specialioje interneto svetainėje https://www.15min.lt/projektas/padekok-medikui.