Kiekvienais metais iki rugsėjo 15 dienos, įstatymas įpareigoja tėvus pasirūpinti profilaktinės vaiko sveikatos patikros pažyma. Daugelis tėvų šią prievolę „prisimena“ tik rugsėjo pradžioje, priminus mokytojams, kai poliklinikose nusidriekia ilgos eilės prie gydytojų kabinetų. Tam, kad laiko gaišti nereikėtų, kviečiame tėvus profilaktinės vaiko sveikatos patikros pažyma pasirūpinti dabar, nelaukiant naujų mokslo metų pradžios.

Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas savo šeimos gydytoją bei odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Kad vaiko sveikatos patikros pažymėjimo perdavimas į mokyklas ar ikimokyklines įstaigas vyktų sklandžiau, nuo 2018 metų balandžio 1 d. duomenys, susiję su vaiko sveikatos pažymėjimu, visose sveikatos priežiūros įstaigose privalomi pildyti elektroniniu būdu.

Norint, kad vaiko sveikatos pažyma elektroniniu būdu būtų pasiekiama mokyklose dirbantiems sveikatos specialistams ir jos vežti į mokyklas nebereikėtų, užtenka elektroniniu paštu sveikatos priežiūros specialistui nusiųsti vaiko gimimo datą ir pažymos peržiūrėjimo kodą.

Kaip tai vyksta?

  • Vaiko sveikata patikrinama šeimos gydytojo ir odontologo. Norint užregistruoti savo vaiką patikrai Karoliniškių poliklinikoje, spustelėkite čia arba skambinkite numeriu – (8 5) 216 8911
  • Šeimos gydytojo ir odontologo elektroniniu būdu užpildyta pažyma patenka į elektroninę sveikatos paslaugų ir stebėsenos sistemą, todėl tampa prieinama mokyklose dirbantiems sveikatos priežiūros specialistams.
  • Norint, kad Jūsų vaiko sveikatos pažyma taptų prieinama Jūsų mokyklos sveikatos priežiūros specialistui, reikia sukurti pažymos peržiūrėjimo kodą. Detalią instrukciją, kaip taip padaryti rasite čia.
  • Sukūrus kodą, telieka jį kartu su Jūsų vaiko gimimo data ir elektroniniu paštu nusiųsti mokyklos sveikatos priežiūros specialistui.