Dėl permainingų orų, vis daugiau žmonių suserga peršalimo ligomis, nes virusai ypatingai suaktyvėja esant ryškiems temperatūrų svyravimams, o ką jau kalbėti apie COVID-19 užsikrėtimo grėsmę. Todėl dažnas, vos pajutęs pirmuosius peršalimo požymius, skuba registruotis gydytojo konsultacijai ir nedarbingumo pažymėjimo gavimui.

Gerbiami pacientai, norime atkreipti  Jūsų dėmesį, kad dėl išaugusių peršalimo ligų ir COVID-19 sergamumo ir nedarbingumo pažymėjimų išdavimo, sulaukiame itin didelių skambučių srautų į Poliklinikos registratūrą, todėl primename:

  • nedarbingumo pažymėjimą, esant izoliacijos būtinybei, skiria Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (toliau – NVSC), o ne šeimos gydytojas.
  • laukiant testo dėl COVID-19 ligos rezultato, ar patvirtinus COVID-19 bei kitais atvejais – peršalus, susirgus gripu ir t.t. Nedarbingumo pažymėjimus išduos Jus gydantis gydytojas.

Jei dėl ūmaus susirgimo Jums nepavyko iš karto prisiskambinti į polikliniką, primename – nedarbingumo pažymėjimas ar elektroniniai nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimai gali būti išduoti atgaline data, ne daugiau kaip už 5 darbo dienas, skaičiuojant atgaline data nuo asmens kreipimosi į Polikliniką dienos.

Todėl jei Jūs ūmiai nesergate ir Jums nereikalingas nedarbingumo pažymėjimas, rekomenduojame į Poliklinikos Registratūrą skambinti antradienį – penktadienį po pietų nuo 14:00 val., taip išvengsime itin didelio telefonijos sistemos apkrovimo ir techninių nesklandumų.

Dėkojame Jums už Jūsų supratingumą ir kantrybę. Mes dedame visas pastangas, kad registracijos pas gydytoją telefonu vyktų sklandžiai.