Antradienį VšĮ Lazdynų poliklinikoje pradėjo veikti Karščiavimo klinika – specialiai įkurta laikinoji gydymo įstaiga, kurioje priimami karščiuojantys ir galimai koronavirusu užsikrėtę asmenys.

Karščiavimo klinikoje kartu su Lazdynų ir Antakalnio poliklinikų gydytojais dirba ir gausi Karoliniškių poliklinikos medikų komanda. Kartu su kolegomis Karoliniškių poliklinikos sveikatos specialistai priima šeimos gydytojų nukreiptus 18 – 60 metų vilniečius bei vertina jų sveikatos būklę.

Kaip veikia karščiavimo klinika?

  • Šeimos gydytojas atsižvelgdamas į Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus ir įvertinęs paciento sveikatos būklę, priima sprendimą, ar nukreipti pacientą į karščiavimo kliniką ir siuntimą užpildo elektroniniu būdu.
  • Karščiavimo klinikos koordinatorius susisiekia su karščiuojančiu pacientu nurodytu telefonu ir praneša karščiavimo klinikos adresą, vizito laiką.
  • Privažiavus prie karščiavimo klinikos, išlipti iš automobilio ir atidaryti langus DRAUDŽIAMA. Kartu su savimi pacientas privalo turėti: tapatybę patvirtinantį dokumentą, A4 formato lapą su užrašytu savo mobiliojo telefono numeriu, kurį reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Tik gavus koordinatoriaus leidimą, karščiuojantis pacientas gali palikti automobilį automobilių stovėjimo aikštelėje ir įeiti į karščiavimo kliniką.
  • Atvykus į karščiavimo kliniką, pacientui pamatuojama temperatūra, atliekamas bendras kraujo, C reaktyvinio baltymo bei krūtinės ląstos rentgenografiniai tyrimai. Esant reikalui, taip pat paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos.
  • Po tyrimų, priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis gali būti išleistas izoliuotis į turimas izoliacijos patalpas arba gali būti nukreiptas į gydymo įstaigas, kuriose gydomi sergantys koronavirusine infekcija.