VšĮ Karoliniškių poliklinikoje jau galima atlikti SARS-CoV-2 antikūnų tyrimą, kuris padės nustatyti, ar turite susidariusį imunitetą SARS-CoV-2 viruso sukeliamai COVID-19 ligai.

Tyrimo kaina 12,85 + veninio kraujo paėmimas 3 Eur.

Ką parodo tyrimas?

Kiekybinis SARS-CoV-2 anti-RBD IgG tyrimas parodo:

  • ar esate persirgęs COVID-19 infekcija
  • ar susidarė antikūnų po skiepo

Atliekant tyrimą yra nustatoma  susidariusių antikūnų koncentracija. Šis tyrimas taip pat leidžia nustatyti žmogaus imuninę būklę prieš vakcinaciją, kad būtų skiepijami tik tie asmenys, kurie dar neturi susiformavusio imuniteto.

Kada galima atlikti tyrimą?

 SARS-CoV-2 RBD IgG antikūnai susiformuoja žmogaus organizme sergant ar persirgus COVID-19 liga, kurią sukelia SARS-CoV-2 koronavirusas. Anti-SARS-CoV-2 IgG antikūnai pradedami gaminti praėjus maždaug 4-7 dienoms nuo simptomų pasireiškimo. Juos aptikti kraujyje ir išmatuoti galima maždaug po 7-10 dienų nuo simptomų pradžios. Pasiskiepijus, rekomenduojama tyrimą atlikti ne anksčiau nei po 3 – 4 savaičių.

Kas yra SARS-CoV-2 anti-RBD IgG tyrimas?

Koronavirusas SARS-CoV-2 yra apvalkalą turintis virusas su keturiais struktūriniais baltymais: spygliuko ataugėlės (angl. k. spike) (S) baltymu, membranos (M) baltymu, apvalkalo (A) baltymu ir nukleokapsidės (N) baltymu. S baltymas yra pagrindinis apsauginis antigenas, kuris sužadina didelio potencialo neutralizuojančius antikūnus (nAbs) ir dalyvauja viruso prisijungime, sintezėje, įsitvirtinime ir perdavime.  RBD – S baltymo dalis, kuri tiesiogiai sąveikauja su šeimininko receptoriais. SARS-CoV-2 RBD IgG antikūnų kiekis žmogaus serume ar plazmoje koreliuoja su apsauginiu imuninės sistemos atsaku asmenims, pasveikusiems nuo  SARS-CoV-2 infekcijos ir atspindi populiacijos imunitetą, taip suteikiant informacijos apie buvusią ar esamą  SARS-CoV-2 infekciją, imuninį atsaką po vakcinacijos tiriamiesiems asmenims.

Kur kreiptis norint atlikti tyrimą?

Tyrimą gali skirti gydytojas arba kreipkitės į Mokamų paslaugų kabinetą (112 Kab.), tel. 2055028. Atkreipiame dėmesį, kad tyrimams šiuo metu priimame tik VšĮ Karoliniškių pacientus.

Norint pasidaryti kiekybinį SARS-CoV-2 anti-RBD IgG tyrimą, privaloma iš anksto užsiregistruoti kraujo ėminiui. Veninio kraujo ėminio kaina – 3 Eur.