Vasario mėnuo Lietuvoje paskelbtas Burnos vėžio prevencijos mėnesiu, norint paskatinti žmones kuo daugiau žinoti apie burnos vėžio keliamus pavojus sveikatai, reguliariai tikrintis, laiku kreiptis pagalbos, nes tik anksti diagnozavus vėžį galima pagydyti ligonį.

Šioje akcijoje dalyvauja ir VšĮ Karoliniškių poliklinikos odontologai. Burnos vėžio prevencijos mėnesio metu, vasario 3 – 28 dienomis, nemokamai* tikrinami visi Karoliniškių poliklinikos pacientai, kurie kreipsis į įstaigą, pastebėję įtartiną darinį burnos, galvos ar kaklo srityje (būtina išankstinė registracija tel. (8 5) 216 8911

Būkite atidūs, pastebėję galimus burnos vėžio simptomus ar esant net menkai abejonei kreipkitės pagalbos į medikus.

*mokamos tik apžiūros metu naudojamos vienkartinės medžiagos

Burnos vėžys – tai piktybinis bet kurios burnos vietos susirgimas. Jis gali išsivystyti ant lūpų, dantenų, liežuvio, vidinio žandų paviršiaus, gomurio, burnos dugno ar net seilių liaukose. Burnos vėžys, kaip ir kiti vėžiai, išsivysto tada, kai audinių ląstelių genetinėje medžiagoje įvyksta tam tikri pokyčiai, dėl kurių ląstelės ima netaisyklingai dalintis ir augti.

Galimi burnos vėžio simptomai yra labai įvairūs. Dažniausiai ši vėžio forma būna auglio arba ilgą laiką negyjančios opos pavidalo. Taigi, burnoje gali atsirasti patinimas, paburkimas, sustorėjimas, guzelis arba šiurkštus, žaizdotas, šašuotas, negyjantis plotelis.

Vėžys gali paliesti kiekvieną, o jo lokalizacijos kartais būna pačios netikėčiausios. Tačiau anksti pastebėjus pirmuosius ligos požymius ir pradėjus gydymą, jis būna žymiai efektyvesnis.