LT | EN

Jei Jūs susirgote ūmiai ar ilgą laiką vargina įvairūs neaiškios priežasties simptomai ir požymiai, taip pat jei sergate lėtine liga, Jus tiria ir gydo šeimos gydytojas. Jei diagnozė ar gydymas lieka neaiškūs, tolesniam ištyrimui galite būti siunčiamas pas gydytojus specialistus.

Ko tikėtis atvykus gydytojo specialisto konsultacijai?

  • Atvykus konsultacijai gydytojai specialistai Jūsų klausia apie negalavimus, nusiskundimus, pablogėjusios būklės ar ligos raidą, išsiaiškina rizikos veiksnius ir priežastis, galėjusias sukelti ligą, prašo paminėti visas lėtines ligas, kuriomis sergate ir prisiminti anksčiau atliktų laboratorinių ir instrumentinių tyrimų rezultatus, vartotą gydymą ir jo veiksmingumą, pagelbėkite jiems, būkite geranoriški ir pasiruošę iš anksto apie tai papasakoti, nes apie savo blogos savijautos rūpesčius, kaip ir apie kasdienius džiaugsmus, geriausiai žinote Jūs patys.
  • Jei saugote namuose, atsineškite kitose įstaigose atliktų tyrimų rezultatų duomenis, išrašus iš ligoninės, sudarykite visų vartojamų vaistų ar maisto priedų, paminint vartojamą vaisto dozę sąrašą, taip pagelbėsite gydytojui tiksliau ir geriau Jus ištirti ir greičiau nustatyti problemos priežastį.
  • Siekdami iš karto ir kuo tiksliau nustatyti negalavimų priežastį, gydytojai specialistai ne tik objektyviai ištiria sergančią organų sistemą (apčiuopia įvairių kūno vietų pakitimus, įvertina skausmingą vietą, išklauso širdį ar plaučius ir kt.), tačiau daugelis gydytojų specialistų tą pačią dieną gali atlikti ir instrumentinius diagnostinius tyrimus Jūsų diagnozei patikslinti, pvz.: gydytojai endokrinologai atlieka skydliaukės ir kaklo echoskopiją, gydytojai kardiologai – širdies echoskopiją, gydytojai oftalmologai – akies refraktometriją, akies biomikroskopiją ir kt.
  • Konsultacijų skyriuje taip pat atliekame klausos, kvėpavimo takų ir plaučių, širdies ir kraujagyslių sistemų funkcinius diagnostinius tyrimus – audiometriją, spirometrijos tyrimą, ramybės elektrokardiogramą, veloergometrijos tyrimą, paros elektrokardiogramos (Holterio) stebėseną ir paros arterinio kraujospūdžio (AKS) stebėseną.
  • Kai kuriems tyrimams reikia pasirengti iš anksto ar planuoti tolimesnę savo dieną po tyrimo (pvz., akių apžiūrai reikės plėsti vyzdžius, tad plačiais vyzdžiais kartais net iki 24 val. gali būti sunkiau skaityti, rašyti, vairuoti, akys bus jautrios šviesai, reikėtų atsinešti akinius nuo saulės). Pasiteiraukite šeimos gydytojo, ką planuojama konsultacijos metu atlikti. Vėliau, nuodugniai išnagrinėję atliktų būtinų laboratorinių ir instrumentinių tyrimų rezultatus, galime tiksliai nustatyti ligos diagnozę, numatyti ligos eigą, rekomenduoti sveikatos prevencijos ir priežiūros būdus ir priemones, skirti tinkamą gydymą, išrašyti kompensuojamuosius vaistus.

Jei Jums reikia papildomų laboratorinių ir instrumentinių tyrimų ar procedūrų, kurių pagal antro lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigoje teikiamas paslaugas, kurių išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, teisės aktų nustatyta tvarka negalime paskirti, rekomenduojame atlikti reikalingus mokamus tyrimus arba nukreipiame vykti į trečio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Likus neaiškumams ar išlikus klausimams, siunčiame kitų mūsų įstaigos gydytojų specialistų konsultacijoms, prireikus papildomų instrumentinių tyrimų, nesant reikalingo specialisto mūsų įstaigoje ar pablogėjus Jūsų būklei, nukreipiame į kitas asmens sveikatos priežiūros įstaigas gydytojų konsultacijoms, brangiems tyrimams, gydymui ligoninėje ar operacijai.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.