Nuo liepos 1 dienos LR Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu vaistinės nebepriims benzodiazepinų (diazepamas, lorazepamas, alprazolamas, bromazepamas, zolpidemas, zopiklonas ir t.t) receptų, jei jie bus išrašomi naudojant įprastinius popierinius blankus. Vaistinės juos išduos tik išrašytus kaip elektroninį receptą arba naudojant „rausvuosius“ 2 formos receptus, skirtus narkotinėms medžiagoms.

 

Bet kurios specialybės gydytojas, skirdamas šios grupės vaistus, privaloma tvarka informacinėje sistemoje esveikata.lt įves pacientui nustatytos psichiatrinės diagnozės, pagal kurią skiriamas medikamentas, kodą. Šie asmens psichikos sveikatos duomenys bus matomi bet kuriam sveikatos priežiūros specialistui, prisijungusiam prie asmens paskyros esveikata.lt informacinėje sistemoje.

Šis įsakymas neapriboja šeimos gydytojų ar kitų specialybių gydytojų teisių pacientams išrašyti minėtus vaistus, tik apibrėžia tvarką, kaip jie turi būti išrašomi.

Taip pat informuojame, kad esant skubios pagalbos reikalaujančioms būsenoms, būtina kreiptis į Priėmimo-skubios pagalbos skyrius. Psichologinė pagalba prieinama ne tik Psichikos sveikatos centruose, bet ir visuomenės sveikatos centruose – pastaruosiuose galima ir anoniminė psichologinė pagalba.