Vakcinacijai nuo COVID-19 ligos įsibėgėjant, VšĮ Karoliniškių poliklinikoje intensyviai ruošiamės tolesnių prioritetinių grupių skiepijimui.

Šiuo metu VšĮ Karoliniškių poliklinikoje jau pradėta senjorų vakcinacija, pradedant nuo pačių vyriausiųjų.

Pirmiausia skiepijami 80 m. ir vyresnio amžiaus sulaukę žmonės, vėliau 75-79 m., po jų 70-74 m. ir 65-69 m. senjorai.

Vakcinacija pradėta remiantis Nr. V-179 “Dėl skiepijimo valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama Covid-19 ligos (Koronaviruso infekcijos) vakcina prioritetinių gyventojų grupių nustatymo” (pridedama) 1.13.1 punkte numatytų prioritetinių grupių gyventojų (vyresniųjų nei 80 metų) įsakymu. Vyresnių nei 80 m. asmenų poliklinikoje turime 3593. Pabaigus vakcinuoti šią asmenų grupę, priklausomai nuo gaunamų vakcinos dozių, pradėsime 70 – 79 m. amžiaus grupės pacientų skiepijimą, kurių turime 7009. Gyventojų skiepijimus organizuosime per šeimos gydytojus, todėl informaciją apie artėjančią vakcinaciją pacientai gaus iš šeimos gydytojo komandos.

SVARBU:

  • Senjorams nereikia patiems rūpintis registracija dėl skiepijimosi poliklinikoje. Gavus tikslią informaciją, kada VšĮ Karoliniškių polikliniką pasieks vakcina, poliklinikos darbuotojai individualiai telefonu susisieks su kiekvienu prioritetinės grupės senjoru, užregistruos skiepui bei suteiks visą reikalingą informaciją, kada, kur ir kaip senjoras bus skiepijamas.
  • Jokių problemų dėl vakcinacijos nekils tiems senjorams, kurie yra persirašę į Vilniaus poliklinikas, net jei jų gyvenamoji vieta deklaruota kitame mieste. Faktiškai gyvenantys, bet Vilniaus poliklinikose neprirašyti senjorai, norėdami pasiskiepyti čia pat Vilniuje, turėtų skambinti nuo vasario 22 d. tel. 19002 ir užsiregistruoti nurodyti savo ir užsiregistruoti vardą, pavardę, telefono numerį, ir su jais bus susisiekta.
  • Vilnius ruošiasi pagal galimybes pasiūlyti judėjimo problemų turintiems senjorams pavėžėjimą į vakcinacijos vietas. Sulaukę tikslios informacijos apie skiepijimo vietą ir laiką, senjorai turėtų kreiptis tel. 85 211 25 55.
  • Taip pat senjorams, kurie yra gulintys vakcinacija bus vykdoma jų namuose, atvykus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui. Su šiais senjorais taip pat bus susisiekta ir jie bus informuojami apie visą vakcinacijos eigą ir kuria vakcina bus vakcinuojami.
  • Atkreipiame dėmesį, kad yra rekomenduojama neskiepyti žmonių, kuriems nuo COVID-19 ligos diagnozavimo nėra praėję trys mėnesiai arba prieš skiepijimą jiems atlikto serologinio tyrimo metu nustatoma koronaviruso antikūnų.