LT | EN

Gydytojas vaikų reumatologas tiria ir gydo vaikus, sergančius reumatinėmis ligomis – sąnarių uždegimais, sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis, vaskulitais ar kitomis retomis ligomis. Gydytojas vaikų reumatologas aptaria sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo, kovos su nutukimu svarbą, vaikų reumatinių ligų rizikos veiksnius, vertina ar gydymas yra veiksmingas, galimą pašalinį vaistų poveikį, rekomenduoja prevencijos priemones, kaip išvengti reumatinės ligos raidos ar paūmėjimo.

  • Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti gali būti atliekami būtini laboratoriniai tyrimai (bendras kraujo tyrimas, uždegiminiai kraujo rodikliai, elektrolitų kiekis kraujyje, bendras šlapimo tyrimas), sąnarių rentgenologinis tyrimas, kartais reikia atlikti sąnarių echoskopiją.
  • Įtarus ūminį reumatą, vaikas gali būti siunčiamas atlikti ramybės elektrokardiogramą ir širdies echoskopiją. Visi sergantieji artritu siunčiami gydytojo oftalmologo konsultacijai dėl galimo akių pažeidimo (uveito ar kt.). Ieškant infekcijos židinių, kartais tenka pasitarti su gydytoju otorinolaringologu, infekcinių ligų gydytoju ir kitais specialistais. Siekiant išvengti ilgalaikio vaiko neįgalumo dėl reumatinės judamojo aparato ligos, mažieji pacientai yra siunčiami gydytojo reabilitologo konsultacijai ir procedūroms.
  • Gydytojo vaikų reumatologo konsultacija svarbi, jei vaiką vargina neaiškios kilmės karščiavimas, sąnarių skausmai, patinimas, paraudimas, sąnarių sustingimas, riboti judesiai, deformacijos, galūnių skausmai, raumenų skausmai ir raumenų silpnumas, šaltyje ar drėgmėje nubąla pirštai, odos bėrimai, kartojasi akių uždegimas. Jei šeimoje yra sergančių psoriaze, vaikas gali susirgti psoriaziniu artritu, jei vaikui buvo įsisiurbusi erkė, kuri sukėlė Laimo ligą – Laimo ligos artritu.
  • Būtina patikrinti vaikus nedelsiant, jei vaikas prieš 3 savaites sirgo angina ir pradėjo vėl karščiuoti, atsirado sąnarių skausmai ir(ar) patinimai, net ir trumpalaikiai (galimas ūminis reumatas), jei vaikui atsirado artrito požymiai (galima jaunatvinio idiopatinio artrito pradžia su akių pažeidimu, tuomet gydytojo oftalmologo konsultacija reikalinga nedelsiant), jei vaikas ilgai karščiuoja, jo kraujo rodikliai rodo uždegimą, bet gydymas antibiotikais yra neveiksmingas (galimas jaunatvinis idiopatinis artritas su sistemine pradžia) arba karščiuoja periodiškai (galimas autouždegiminis sindromas).

Judėjimas – maloni ir džiugi vaikų veikla; harmoningo vaiko vystymosi, organizmo ištvermės, protinio darbingumo ir sveikatos stiprinimo veiksnys, bendraminčių rato plėtros, saviugdos ir atsipalaidavimo šaltinis. Susirgus reumatinėmis ligomis vaikystėje, sąnarių pokyčiai gali būti labai spartūs, tuomet ir vaikų džiaugsmas judėti ir pažinti pasaulį gali slopti. Supratus, kad vaiką vargina sąnarių skausmai, reikia kuo anksčiau kreiptis pagalbos. Gydytojo vaikų reumatologo konsultacijai reikia siuntimo. Kartais dėl Jūsų vaiką varginančių negalavimų ar iškilusių klausimų norisi kuo skubiau pasitarti su gydytoju specialistu, tuo atveju siūlome mokamą gydytojo vaikų reumatologo konsultaciją Karoliniškių poliklinikoje.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.