0
 0 LT | EN

Gydytojas reumatologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, sergančius sąnarių ligomis, sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis, vaskulitais, kaulų, raumenų ir sausgyslių ligomis. Gydytojas reumatologas vertina ar gydymas yra veiksmingas, galimą pašalinį vaistų poveikį, rekomenduoja kaip pristabdyti reumatinės ligos raidą, išvengti paūmėjimo ir atitolinti komplikacijas.

  • Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti atliekami būtini laboratoriniai tyrimai, stuburo ar sąnarių rentgenologinis tyrimas, kartais reikia atlikti sąnarių echoskopiją.
  • Įtarus ūminį reumatą, pacientas gali būti siunčiamas atlikti ramybės elektrokardiogramą ir širdies echoskopiją. Sergantieji artritu siunčiami gydytojo oftalmologo konsultacijai dėl galimo akių pažeidimo (uveito ar kt.). Ieškant infekcijos židinių, kartais tenka pasitarti su gydytoju otorinolaringologu, infekcinių ligų gydytoju, gydytoju ginekologu ar gydytoju urologu. Siekiant išvengti ilgalaikio neįgalumo dėl reumatinės judamojo aparato ligos, pacientai yra siunčiami gydytojo reabilitologo konsultacijai ir procedūroms.
  • Gydytojo reumatologo konsultacija svarbi, jei vargina bendras silpnumas, neaiškios kilmės karščiavimas, sąnarių skausmai, patinimas, sustingimas, riboti judesiai, deformacijos, rytinis apatinės nugaros dalies sukaustymas, raumenų skausmas, silpnumas, sumažėja jėga rankose ar kojose, šaltyje ar drėgmėje nubąla pirštai, skauda kaulus, kartojasi kaulų lūžiai, atsiranda kuprelė, sumažėja ūgis, kartojasi akių uždegimai, išsausėja akys, burna, gleivinės, jos išopėja, atsiranda odos bėrimų.
  • Būtina pasitikrinti nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, jei atsirado artrito požymių (sąnario skausmas, sutinimas, paraudimas, riboti judesiai), šeimos gydytojas nustato be paaiškinamos priežasties padidėjusius uždegiminius kraujo rodiklius, šeimoje yra asmenų, sergančių autoimuninėmis reumatinėmis ligomis, buvo įkandusi erkė ir po kelių savaičių sutino sąnariai, sergate psoriaze ir skauda sąnariai, atsirado ūmus kojos nykščio skausmas.

Gydytojo reumatologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 72:2007 „Gydytojas reumatologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2007 m. rugsėjo 14 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-748.

Didinti šriftą
Kontrastas