0
 0 LT | EN

Gydytojas pulmonologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, sergančius kvėpavimo takų ir plaučių ligomis, vertina ar gydymas yra veiksmingas, rekomenduoja kaip pristabdyti ligos raidą ir išvengti paūmėjimo.

  • Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti dažnai atliekami laboratoriniai tyrimai, kvėpavimo funkcijos tyrimai (spirometrija), kartais reikia atlikti krūtinės ląstos rentgenologinį tyrimą.
  • Gydytojo pulmonologo konsultacija reikalinga, esant nuolatiniam ar priepuoliniam kosuliui, atkosint pūlingų skreplių ar kraujo, esant krūtinės skausmui ir karščiavimui ilgiau nei 3 savaites, atsiradus ar pablogėjus dusuliui, taip pat esant miego apnėjos simptomams (t. y. kvėpavimo sustojimai dažnam prabudimui naktį), jei jaučiatės nuolatos pavargę, nedarbingi, mieguisti. Taip pat sergant lėtinėms plaučių ligoms, tokiomis kaip astma ar lėtinė obstrukcinė plaučių liga.
  • Būtina pasitikrinti nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, jei atkosėjote kraujo, čiuopiate padidėjusius limfmazgius, šeimoje yra sirgusių plaučių vėžiu, rūkote ar turėjote ilgalaikį kontaktą su asbestu, krūtinės ląstos rentgeno nuotraukoje šeimos gydytojas pastebėjo darinį plaučiuose, turėjote kontaktą su sergančiuoju tuberkulioze.
  • Jei jaučiatės nuolat pavargęs ar mieguistas siūlome užpildyti „EPWORTH mieguistumo skalę“ ir pasitikrinti ar Jūs turite riziką sirgti obstrukcine miego apnėja.

Gydytojo pulmonologo konsultacijai reikalingas šeimos gydytojo siuntimas, kartais dėl Jus varginančių negalavimų ar iškilusių klausimų norisi kuo skubiau pasitarti su gydytoju specialistu, tokiu atveju siūlome rinktis mokamą gydytojo pulmonologo konsultaciją Karoliniškių poliklinikoje.

Gydytojas pulmonologas teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 51:2004 „Gydytojas pulmonologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2004 m. gruodžio 23 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-948.

Didinti šriftą
Kontrastas