LT | EN

Gydytojas otorinolaringologas tiria ir gydo vaikus ir suaugusius pacientus, sergančius ausų, nosies ir gerklės ligomis, konsultuoja, jei sutrinka uoslė, klausa, skonis o taip pat ir pusiausvyra, vertina ar gydymas yra veiksmingas, nustato galimą nepageidaujamą vaistų poveikį, rekomenduoja kaip išvengti ausų, nosies ir gerklės ligų, pristabdyti esamos ligos raidą ir atitolinti komplikacijas.

  • Karoliniškių poliklinikos gydytojai otorinolaringologai turi labai daug įvairios ypač šiuolaikiškos įrangos Jūsų ligos diagnozei patikslinti, tad atvykus konsultacijai apžiūri ir čiuopia nosį ir prienosinius ančius, ryklę ir ausis, atlieka rinoskopija, faringoskopiją, otoskopiją (elektriniu otoskopu, otomikroskopu ar otoendoskopu), atlieka reikalingus instrumentinius tyrimus – endoskopinį ausų, nosies landų ir gerklų tyrimą, audiometrija, impedansometriją (timpanometrija, akustinio reflekso tyrimas). Turime moderniausią Vilniaus mieste vestibulinės sistemos ir galvos svaigimo ištyrimo bei klausos tyrimų ir gydymo įrangą, atliekame videonistagmografiją, pozicinius ir kalorinius mėginius. Jei reikia atliekame rentgenologinius tyrimus: šoninę nosies rentgenogramą (dėl įtariamo nosikaulio lūžimo), prienosinių ančių apžvalginę rentgenogramą (dėl uždegimo), kaklo limfmazgių ultragarsinį tyrimą, laboratorinius kraujo, išskyrų citologinius ir bakteriologinis tyrimus.
  • Nustatę ligos priežastį gydytojai otorinolaringologai pašalina sieros kamštį, svetimkūnį, atlieka būgnelio paracentezę, konchoplastiką, kriochirurginę procedūrą, naudojant azoto dioksido dujas, nosies kraujagyslių elektrokoaguliaciją, atveria nosies pertvaros hematomą ir pūlinį atvėrimas, atlieka žandinio ančio punkciją ir plovimą.
  • Šiuolaikiškoje Dienos chirurgijos skyriaus operacinėje atlieka nosies apatinių kriauklių krioterapiją, nosies ertmės sąaugų pašalinimą, gomurio papiliarinės hiperplazijos eksciziją, vietinė nosies ertmės pažeidimų eksciziją, ausies odos ir poodžio audinio pažeidimo eksciziją.
  • Vieninteliai iš Vilniaus miesto poliklinikų atliekame krioterapinį gydymą (kriochirurgijos procedūrą).
  • Gydytojo otorinolaringologo konsultacija svarbi, jei skauda ausis ar gerklę, dažnai užgula ausis skrendant ar nardant, neprakalbate, prikurtote, ūžia ausyse ar galvoje, svaigsta galva sutriko pusiausvyra, ūmią slogą lygi karščiavimas ir galvos skausmas, vargina lėtinė sloga, pablogėjo uoslė, atsirado knarkimas, vargina sausas nuolatinis kosulys.
  • Būtina pasitikrinti nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, jei staiga apkurtote viena ar abiem ausimis, atsiradus ūžesiui ausyje(yse), skaudant veido srityje, pasirodžius kraujingoms išskyroms iš nosies, ausies(ų) bei ryklės, patyrus nosies ir/ar ausies(ų) traumą, užsitęsus kimimui. Rūkantieji, asmenys, sergantys lėtinėmis sisteminėmis ligomis (pvz., Vegenerio granuliomatoze), jei šeimoje yra sirgusių gerklų vėžiu turi tikrintis periodiškai.

Klausa, uoslė, skonis, tai vieni iš penkių svarbiausių jutimų, kurie suteikia informaciją apie mus supantį pasaulį, jo grožį ir spalvas. Apkurtus, užgulus nosiai ar praradus skonį, prarandame galimybę pilnavertiškai jausti pasaulį, gyventi visavertį gyvenimą, kartais nežymūs pakitimai gali atrodyti nekalti, nereikšmingi (pvz., vienpusis ūžesys), tačiau jie gali būti pirmais rimtų susirgimų požymiais. Gydytojo otorinolaringologo konsultacijai reikia siuntimo, kartais profilaktiškai kartą per metus ar dėl Jus ar Jūsų vaikus varginančių negalavimų ir iškilusių klausimų norisi kuo skubiau pasitarti su gydytoju specialistu, tuo atveju siūlome rinktis mokamą gydytojo otorinolaringologo konsultaciją Karoliniškių poliklinikoje.

Gydytojo otorinolaringologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 54:2004 „Gydytojas otorinolaringologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2014 m. kovo 23 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-146.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.