0
 0 LT | EN

Gydytojas oftalmologas tiria ir gydo vaikus ir suaugusius pacientus, sergančius akių ligomis, žvairumu, stebi kitų ligų sukeltų pakitimų dinamiką: išverstakumą dėl skydliaukės hipertireozės, akių sausumą nulemtą sklerodermijos ar Sjogreno sindromo, diabeto ar arterinės hipertenzijos sukeltus akių dugno pakitimus ir kt. Gydytojas oftalmologas nuolatos vertina ar gydymas yra veiksmingas, nustato galimą nepageidaujamą vaistų poveikį, rekomenduoja kaip išvengti akių ligų, pristabdyti esamos ligos raidą ir atitolinti komplikacijas.

  • Karoliniškių poliklinikos gydytojai oftalmologai turi labai daug įvairios ypač modernios įrangos Jūsų ligos diagnozei patikslinti, tad atvykus konsultacijai atlieka visus reikalingus tyrimus: įvertina regėjimo aštrumą, jei reikia pritaiko ir parenka akinius ar kontaktinius lęšius, tiria abiejų akių dugną (atlieka oftalmoskopiją) dėl galimų regos nervo, tinklainės ir gyslainės ligų, dėl kitų ligų (širdies ir kraujagyslių ligų, galvos smegenų auglių ir kt.), galėjusių pabloginti regėjimą, pastebėję akių dugno pokyčius turi galimybę vaizdą nufotografuoti ir išsaugoti, taip pat matuoja akispūdį, atlieka refraktometriją, akies biomikroskopiją, pachimetriją, gonioskopiją, tiria akiplotį tiek ir ligos dinamikos stebėjimo, tiek ir profilaktiškai vairuotojams, atlieka egzoftalmometriją išverstakumo laipsniui nustatyti, spalvų juslės tyrimus ir kt.
  • Gydytojai oftalmologai atlieka profilaktinius regėjimo tikrinimus, diagnozuoja ir šalina paviršinius junginės ir ragenos svetimkūnius, leidžia vaistus po jungine arba parabulbariai, atlieka vokų meibomo liaukų masažą ir kt.
  • Gydytojo oftalmologo konsultacija svarbi pablogėjus regėjimui, susiaurėjus regėjimo laukui, jei vaizdas tapo neryškus, iškraipytas, gelsvas, jei akyse pradėjo mirguliuoti, žybsėti ar dvejintis, atsirado juodi taškai, „voratinklis” ar “užuolaida” prieš akis, taip pat jei sunku skaityti, vairuoti automobilį, pablogėjo matymas tamsoje, paraudo, ašaroja, peršti, niežti, ar skauda akis, jos išsausėjo, padidėjo jautrumas šviesai, pūliuoja akys ir Jūs galite užkrėsti kitus, skauda galvą, patyrėte akies traumą ar į akį pateko svetimkūnis.
  • Nelaukite simptomų, kai kurios akių ligos vystosi lėtai, nepastebimai ir yra nebylios – sergantiesiems cukriniu diabetu ir vyresnio amžiaus asmenims rekomenduojama ištirti akių dugną ne rečiau kaip vieną kartą per metus.
  • Būtina pasitikrinti nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, jei regėjimas pablogėjo staiga ir atsirado „ užuolaida prieš akis“, jei šeimoje yra neregių, sirgusių ar apakusių nuo glaukomos ar geltonosios dėmės degeneracijos tikrintis reikia reguliariai.

Esant indikacijoms, kai yra nusileidę akių vokai ir tai trukdo regėjimui, mūsų poliklinikos Dienos chirurgijos skyriuje atliekama viršutinių ir apatinių vokų pakėlimo operacija ir plastika.

Akys yra vienas svarbiausių jutimo organų, suteikiančių mums apie 80 proc. informacijos apie mus supantį pasaulį, tad pažeidus akis ar susirgus, šios informacijos srautas sumažėja. Kai kurios akių ligos labai grėsmingos, nes jų eiga labai greita, žmogus gali apakti, kita vertus labai dažna mūsų amžiaus problema yra trumparegystė, prognozuojama, kad po 10 metų trumparegių skaičius išaugs. Gerai matyti dabar, dar nereiškia turėti sveikas akis. Išsaugoti gerą regėjimą galima laikantis tausojančio darbo ir poilsio režimo, sveikos ir subalansuotos mitybos, profilaktiškai kas metus tiriant akis, kad kuo anksčiau ir greičiau būtų galima nustatyti netikėtos ligos priežastį ir ją gydyti. Nors gydytojo oftalmologo konsultacijai reikia siuntimo, kartais profilaktiškai kartą per metus ar dėl Jus ar Jūsų vaikus varginančių negalavimų ar iškilusių klausimų norisi kuo skubiau pasitarti su gydytoju specialistu, tuo atveju siūlome rinktis mokamą gydytojo oftalmologo konsultaciją Karoliniškių poliklinikoje.

Gydytojo oftalmologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 63:2005 „Gydytojas oftalmologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2005 m. gruodžio 1d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-935.

Didinti šriftą
Kontrastas