LT | EN

Gydytojas neurologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, sergančius įvairiomis galvos ir nugaros smegenų (centrinės nervų sistemos), periferinių nervų (jungiančių centrinę nervų sistemą su įvairiais organais) ir raumenų ligomis, nustato ūmaus ir lėtinio galvos ir nugaros skausmo priežastis, diagnozuoja ir gydo galvos svaigimą, atminties praradimą, galvos kraujotakos sutrikimus sukeliančias ir kitas ligas.

  • Gydytojas neurologas vertina ar gydymas yra veiksmingas, nustato galimą nepageidaujamą vaistų poveikį, rekomenduoja, kaip išvengti neurologinių ligų, pristabdyti esamos ligos raidą, išvengti paūmėjimų ir atitolinti komplikacijas.
  • Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti Karoliniškių poliklinikos gydytojai neurologai išklauso Jūsų nusiskundimus, atlieka išsamią neurologinę apžiūrą, esant atminties sutrikimams atlieka protinės būklės mini tyrimą (Mini-Mental testą). Jei reikia, skiria stuburo rentgenologinį tyrimą, kompiuterinę tomografiją, magnetinio branduolinio rezonanso, kaklo kraujagyslių dvigubo skenavimo, elektroneuromiografijos ir kitus tyrimus.
  • Neurologų darbas glaudžiai siejasi su bendrąja medicina, nes daugelis ligų gali simuliuoti neurologinius simptomus. Dėl šios priežasties gydytojai neurologai, norėdami tiksliau išsiaiškinti Jūsų ligos priežastį ir paskirti tinkamą gydymą, gali Jus siųsti gydytojo endokrinologo, gydytojo otorinolaringologo, gydytojo oftalmologo, gydytojo reumatologo, gydytojo reabilitologo, gydytojo genetiko konsultacijoms ir papildomiems tyrimams.
  • Gydytojo neurologo konsultacija svarbi, jei jaučiate galvos skausmą, Jus vargina lėtinis skausmas, ypač lydimas silpnumo, keistų pojūčių, sutrikusio tuštinimosi ar šlapinimosi, jaučiate galvos svaigimą ramybėje ar keičiant padėtį, jo metu sunku išlaikyti pusiausvyrą, atsirado nejautrios odos plotai, keisti pojūčiai (tarsi „bėgiotų skruzdelytės“), tirpimas bet kurioje kūno vietoje, neadekvačiai greitai pavargstate, jaučiate, kad judėti reikia daugiau pastangų nei anksčiau, atsirado nevalingi galūnių judesiai, dažnai užkliūvate, sunkiau judate, atsirado galvos ar galūnių drebėjimas ar kiti judėjimo sutrikimai, atsirado regėjimo sutrikimas, ypač jei akių gydytojas negali rasti jo priežasties, jaučiate, kad suprastėjo atmintis, atsirado miego problemos, esate patyręs galvos ar nugaros traumą ir po jos atsirado nerimą keliantys simptomai, suprastėjo Jūsų uoslė, skonis arba atsirado sunkumas ryjant.
  • Būtina pasitikrinti nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, jaučiate galvos skausmą, ypač lydimą pykinimo, vėmimo, regos pokyčių, traukulių, Jums yra įvykę traukuliai su arba be sąmonės praradimo, buvo įsisiurbusi erkė ir atsirado neaiškus skausmas bet kurioje kūno vietoje, galvos svaigimas ar kiti nemalonūs pojūčiai, infekcinės ligos ar karščiavimo metu atsirado galvos skausmas, svaigimas, galūnių silpnumo ar tirpimo jausmas, reikšmingai pablogėjo lėtinės neurologinės ligos eiga, šeimoje yra buvę paveldimų neurologinių ligų ir atsirado nerimą keliančių simptomų arba planuojate turėti vaikų.

Neurologija yra viena iš paslaptingiausių ir pačių įdomiausių specialybių, leidžiančių pažvelgti į bene pačią sudėtingiausią sistemą – smegenis, kurias sudaro milijonai neuronų ir sudėtingiausių jungčių. Todėl ir ligos sukeltos jų pažeidimo yra įvairialypės, daugiabriaunės, kartais per vėlai nustatomos. Romėnų išmintis byloja „Ligonio sveikata ir gerovė – gydytojui aukščiausias įstatymas“, tad gydytojai neurologai pasitelkdami savo patirtį ir visas diagnostines priemones stengiasi kuo anksčiau Jus apsaugoti nuo sunkių neurologinių ligų raidos. Gydytojo neurologo konsultacijai reikia siuntimo, kartais dėl Jus varginančių negalavimų ir iškilusių klausimų norisi kuo skubiau pasitarti su gydytoju specialistu, tuo atveju siūlome rinktis mokamą gydytojo neurologo konsultaciją Karoliniškių poliklinikoje.

Gydytojo neurologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 115:2005 „Gydytojas neurologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2005 m. balandžio 22 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-279.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.