LT | EN

Gydytojas nefrologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, sergančius šlapimo takų ir inkstų ligomis, koreguoja arterinės hipertenzijos gydymą, stebi diabeto sukeltus inkstų pakitimus, vertina indikacijas pakaitiniam inkstų gydymui (dializei ar inkstų transplantacijai) ir prižiūri ruošiamus dializei pacientus, vertina ar gydymas yra veiksmingas, nustato galimą nepageidaujamą vaistų poveikį, rekomenduoja kaip išvengti šlapimo takų ir inkstų ligų, pristabdyti inkstų ligos raidą ir atitolinti komplikacijas.

  • Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti, Karoliniškių poliklinikos gydytojai nefrologai atlieka būtinus laboratorinius ir instrumentinius tyrimus, inkstų echoskopiją, gali siųsti inkstų kraujagyslių echoskopijai, kompiuterinės tomografijos ir magnetinio branduolinio rezonanso tyrimams.
  • Gydytojo nefrologo konsultacija svarbi, jei jaučiatės nuolatos pavargę, nedarbingi, vargina silpnumas, tinsta veidas, kojos, dažnai ar skausmingai šlapinatės, šlapime pastebėjote smėlį, kraują, pūlius, sunku sureguliuoti arterinį kraujospūdį.
  • Būtina pasitikrinti nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, jei staiga sutino kojos, veidas, ženkliai sumažėjo šlapimo kiekis, jei šeimoje yra sirgusių paveldimomis inkstų ligomis (policistine inkstų liga, Alporto sindromu ir kt.), artimųjų, kuriems atliekama dializė ar yra transplantuoti inkstai.
  • Dažnai manoma, jog sergant inkstų ligomis, turi skaudėti juosmens sritis, tačiau deja, inkstų ligos klastingos tuo, kad dažniausiai susirgęs žmogus nieko blogo nejaučia ir tik gerokai pažengus ligai, išsivysčius ženkliam inkstų nepakankamumui, atsiranda būdingi simptomai: apetito stoka, nuovargis, kojų mėšlungiai, tinimai, kraujospūdžio padidėjimas. Štai kodėl būtina pasitikrinti inkstų darbą (atlikti reikalingus kraujo, šlapimo tyrimus, inkstų echoskopiją), kad liga būtų pastebėta anksti, kai dar galima užkirsti jai kelią. Inkstus neretai pažeidžia kitos, jau turimos lėtinės ligos – arterinė hipertenzija, cukrinis diabetas, todėl būtina tinkamai gydyti šias ligas, vartoti paskirtus vaistus.

Inkstai – organizmo filtras, išvalantis nuo nebereikalingų medžiagų apykaitos produktų, todėl būtina juos saugoti: gerti pakankamai skysčių, vengti vartoti daug vaistų nuo skausmo, reguliuoti arterinį kraujo spaudimą, tinkamai maitintis. Gydytojo nefrologo konsultacijai reikia siuntimo, kartais dėl Jus varginančių negalavimų ir iškilusių klausimų norisi kuo skubiau pasitarti su gydytoju specialistu, tuo atveju siūlome rinktis mokamą gydytojo nefrologo konsultaciją Karoliniškių poliklinikoje.

Gydytojo nefrologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 50:2014 „Gydytojas nefrologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2014 m. spalio 8 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-1048.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.