LT | EN

Gydytojas kardiologas  tiria ir gydo suaugusius pacientus, sergančius įvairiomis širdies ir kraujagyslių ligomis, vertina ar gydymas yra veiksmingas, nustato galimą nepageidaujamą vaistų poveikį, rekomenduoja kaip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, pristabdyti kardiologinės ligos raidą ir atitolinti komplikacijas.

  • Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti, Karoliniškių poliklinikos gydytojai kardiologai įvertina Jūsų širdies ligų rizikos veiksnius, matuoja arterinį kraujospūdį, skaičiuoja pulsą, išklauso širdį ir atlieka būtinus laboratorinius ir instrumentinius tyrimus: ramybės elektrokardiogramą – širdies ritmą ir laidumą atspindinčią kreivę, širdies echoskopiją – ultragarsinį širdies tyrimą, vertinantį širdies anatomiją ir veiklą, atlikdami veloergometrijos tyrimą, kai atliekant dozuotą fizinį krūvį užrašoma elektrokardiograma, nustato miokardo infarkto riziką ir širdies darbą fizinio krūvio metu, taip pat ir ilgalaikius stebėjimo tyrimus, rodančius gyvybinių organizmo funkcijų (širdies ritmo, laidumo ir arterinio kraujospūdžio) pokyčius įvairiomis kasdienėmis sąlygomis visą parą – paros elektrokardiogramos stebėsena arba Holterio monitoravimas ir paros arterinio kraujospūdžio (AKS) stebėsena. Specialūs tyrimai padeda nustatyti ir pritaikyti gydymą visiems sergantiems arterine hipertenzija, koronarine širdies liga, persirgus miokardo infarktu, sergant prieširdžių virpėjimu ir kitais širdies ritmo ir laidumo sutrikimais, įgytomis ar įgimtomis širdies ydomis, širdies nepakankamumu ir kitomis širdies ligomis.
  • Kartais skausmus krūtinės ląstoje, dusulį ar ritmo sutrikimus, sukelia kitos, ne kardiologinės priežastys, o virškinimo ir stuburo ligos, kraujo pakitimai, tuomet tenka atlikti papildomus kraujo tyrimus, prireikia gydytojo neurologo, gydytojo endokrinologo, gydytojo pulmonologo konsultacijos ir tyrimų. Dažnai arterinės hipertenzijos sunkumo laipsniui įvertinti reikalinga gydytojo oftalmologo konsultacija.
  • Gydytojo kardiologo konsultacija svarbi, jei jaučiatės nuolatos pavargę, nedarbingi, vargina silpnumas, prakaitavimas, trūksta oro ar spaudžia krūtinę lipant laiptais ar bėgant, blogai toleruojate fizinį krūvį, dūstate, pykina, tinsta kojos, trinka širdies ritmas, labai dažnas ar ypatingai retas širdies ritmas, jaučiate dažnus širdies permušimus, svaigsta galva, keletą kartų be priežasties netekote sąmonės, ypač fizinio krūvio metu ar sėdint.
  • Būtina pasitikrinti nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, šeimoje yra sirgusių miokardu jauname amžiuje, darbe ar namuose patiriate nuolatinę įtampą, persirgote insultu ar turite kojų arterijų aterosklerozę, aukštą cholesterolio kiekį.

Karoliniškių poliklinikoje prisirašiusiems pacientams vykdoma nemokama Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa, skirta 40–55 metų vyrams ir 50–65 metų moterims.

Gydytojo kardiologo konsultacijai reikia siuntimo, tačiau siekiant laiku aptikti esamus širdies ir kraujagyslių pakitimus galima išsitirti profilaktiškai ar Jums ilgu ir neramu laukti dėl Jus varginančių negalavimų ir iškilusių klausimų, norite skubiau patekti gydytojo specialisto konsultacijai, siūlome pasirinkti net keletą kompleksinių mokamų Karoliniškių poliklinikos sveikatos tikrinimo programų „Širdies ligų profilaktika MINI“, „Širdies ligų profilaktika MIDI“, „Širdies ligų profilaktika MAXI–3“, „Širdies ligų profilaktika MAXI–2“, „Širdies ligų profilaktika MAXI –3“, „Širdies ligų profilaktika MAXI –PLUS“ su nuolaida.

Gydytojo kardiologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 55:2005 „Gydytojas kardiologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2005 m. gruodžio 15 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-975.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.