LT | EN

Gydytojas gastroenterologas tiria ir gydo suaugusius pacientus, sergančius virškinimo trakto – stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos, plonojo ir storojo žarnyno, kepenų, tulžies pūslės ir kasos ligomis, vertina ar gydymas yra veiksmingas, galimą pašalinį vaistų poveikį, rekomenduoja kaip pristabdyti virškinimo trakto ligų raidą, išvengti paūmėjimo ir ilgalaikių komplikacijų.

  • Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti gali būti atliekami būtini laboratoriniai tyrimai, endoskopiniai tyrimai (diagnostinė ezofagogastroduodenoskopiją, kolonoskopija), pilvo organų echoskopija, stemplės, skrandžio ir žarnyno rentgenologiniai tyrimai. Endoskopijos metu aptikus polipus ar gleivinės darinius, atliekama jų biopsija, histologinis ištyrimas ir pašalinimas.
  • Gydytojo gastroenterologo konsultacija svarbi, jei vargina rėmuo, sausas nuolatinis kosulys, neaiškios kilmės balso prikimimas, „stringančio kąsnio“ jausmas gerklėje, pykinimas, skausmas ryjant maistą, pilvo pūtimas ar skausmas, tuštinimasis su krauju ir(ar) gleivių priemaiša, vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, pagelto oda ar akys, atsirado niežulys ar neaiškios kilmės bėrimai, odos blyškumas, bendras silpnumas, svorio kritimas ir kt.
  • Būtina pasitikrinti nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, jei tuštinantis stebite kraują, esate buvęs kraujo donoru, vartojote narkotikus ar turėjote kitokį kontaktą su krauju, buvote pageltęs, jei giminėje yra sirgusių skrandžio, tulžies, kasos, kepenų ar žarnyno vėžiu.

Mūsų poliklinikoje vykdoma nemokama “Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa”. Šeimos gydytojai šią programą skiria 50–74 metų amžiaus asmenims, kuriems vieną kartą per 2 metus gali būti atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas toliau pagal programą netiriamas, jei atsakymas teigiamas, t. y. slapto kraujo yra – kraujavimo priežasčiai nustatyti pacientas nukreipiamas atlikti diagnostinę kolonoskopiją ir jei reikia, atliekama rastų darinių biopsiją.

Gydytojo gastroenterologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 65:2016 „Gydytojas gastroenterologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2016 m. birželio 14 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-761.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.