LT | EN

Gydytojas endokrinologas  tiria ir gydo suaugusius pacientus, sergančius medžiagų apykaitos ir vidaus sekrecijos (endokrininių) liaukų – skydliaukės, prieskydinių liaukų, kasos, antinksčių, posmegeninės liaukos ir lytinių liaukų – ligomis. Gydytojas endokrinologas aptaria endokrininių ligų rizikos veiksnius, sveiko gyvenimo būdo, subalansuotos mitybos, fizinio aktyvumo, kovos su nutukimu svarbą endokrininių ligų gydymui ir prevencijai, vertina ar gydymas yra veiksmingas, nurodo galimą pašalinį vaistų poveikį, stebi gijimo eigą, rekomenduoja kaip pristabdyti endokrininės ligos raidą ir išvengti jos komplikacijų.

  • Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti atliekami būtini laboratoriniai tyrimai, skydliaukės ir kaklo echoskopija ir rentgenologiniai tyrimai, jei reikia. Siekdami geros ilgalaikės cukrinio diabeto gydymo kontrolės gydytojai endokrinologai sudaromo diabeto priežiūros planą, supažindina su taisyklingu ir nuosekliu gliukozės rodiklių nuosekliu registravimu, moko pažinti hipoglikemiją ir kaip jos išvengti, kaip keisti kasdienius įpročius ir gyvenseną, turi galimybę stebėti glikemijos rodiklius dinamikoje, įstaigoje įdiegtus gliukomačių nuskaitymo programą, taikyti ilgalaikį glikemijos monitoravimą ir analizuoti jo rezultatus, skatina atlikti profilaktines ir gydomąsias diabetinės pėdos procedūras.
  • Mūsų darbas ir visapusė pagalba Jums neįsivaizduojami be kitų specialistų komados, tad glaudžiai bendradarbiaujame su gydytoju dietologu svorio korekcijos klausimais, slaugytoja diabetologe dėl diabeto mokymo ir pėdos priežiūros, gydytoju nefrologu, gydytoju neurologu ir gydytoju oftalmologu dėl inkstų, nervų sistemos ir akių dugno būklės vertinimo ir pokyčių dinamikos sergant diabetu, gydytoju kardiologu dėl ritmo sutrikimų, esant labai aktyviai skydliaukės veiklai, širdies ir kraujagyslių ligų rizikos ir arterinės hipertenzijos korekcijai, sergant diabetu.
  • Gydytojo endokrinologo konsultacija svarbi, jei jaučiatės nuolatos pavargę, mieguisti, dirglūs, nedarbingi, gausiai prakaituojate, netoleruojate karščio, bijote šalčio, krenta ar auga svoris, nutukote, pakito kaklo apimtis ir forma, atsirado kaklo skausmas, sunku ryti, džiūsta burna, troškina ir gausiai šlapinatės, „dega“ kojų padai, slenka plaukai ar padidėjo plaukuotumas, sutriko mėnesinių ciklas, planuojate nėštumą ar negalite pastoti, sumažėjo libido, aukštas kraujospūdis ir cholesterolio kiekis, užkietėjo viduriai ar nuolatos viduriuojate, išretėjo ar lūžta kaulai.
  • Gydytojo endokrinologo konsultacija būtina nedelsiant, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, jei jaučiate dažnas hipoglikemijas, pablogėjo gliukozės rodikliai, atsirado alergija vaistams, šeimoje yra sirgusių autoimuninėmis skydliaukės ligomis, skydliaukės vėžiu, cukriniu diabetu, turite rizikos veiksnių susirgti diabetu (esate nutukę, turite diabetu sergančių giminaičių, gimdėte daugiau nei 4 kg sveriančius vaikus, turite padidėjusį arterinį kraujospūdį, sergate kitomis endokrininėmis, reumatinėmis, psichinėmis ligomis ir turite kitų diabeto rizikos veiksnių).

Jei esate 50–65 m. amžiaus moterys ir 40–55 m. amžiaus vyrai ir turite rizikos veiksnių susirgti diabetu mūsų poliklinikos šeimos gydytojas gali rekomenduoti savanoriškai dalyvauti nemokamoje „Širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programoje”.

Sakoma, kad tinkama skydliaukės veikla lemia ne tik gerą savijautą, bet ir mūsų temperamentą, intelektą, net ir išvaizdą. Skydliaukės ligos gali gerokai pabloginti kasdienį gyvenimo džiaugsmą ir energiją, siūlome nedelsti ir įvertinti skydliaukės būklę atliekant kompleksinę mokamą Karoliniškių poliklinikos sveikatos tikrinimo programą „Skydliaukės ligų profilaktika“ su nuolaida.

Gydytojo endokrinologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 94:2014 „Gydytojas endokrinologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2014 m. kovo 19 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-378.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.