0
 0 LT | EN

Gydytojas dietologas – specialistas, padėsiantis sureguliuoti mitybą, kad ji būtų sveika, pilnavertė, subalansuota, aprūpintų organizmą visomis jam reikalingomis medžiagomis. Tinkama mityba svarbi ne tik sergant įvairiomis ligomis, bet ir jų prevencijai. Dar Hipokratas sakė „Tebūnie maistas Jūsų vaistas, o vaistas – Jūsų maistas“.

 • Karoliniškių poliklinikoje dirbanti gydytoja dietologė konsultuoja įvairiais Jums rūpimais mitybos klausimais. Ji pataria, kaip reikėtų maitintis skirtingais amžiaus laikotarpiais, kaip sėkmingai ir nepakenkiant savo sveikatai mažinti svorį, kartu prižiūri kaip Jums sekasi laikytis rekomendacijų ir reguliuoti savo svorį, rekomenduoja kaip keisti mitybą sergant virškinimo sistemos, širdies ir kraujagyslių sistemos, odos ligomis, inkstų funkcijos nepakankamumu, cukriniu diabetu, podagra, esant kraujo lipidų pokyčiams, sergant valgymo sutrikimais, jei vargina maisto alergija, jei esate vegetaras ar norite priaugti svorio.
 • Įvertinusi rizikos veiksnius, esamas ligas ir jų raidą, vartojamus vaistus, gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą ir kitus duomenis teikia individualias mitybos, fizinio aktyvumo rekomendacijas, siunčia ištyrimui, remiasi tik moksliniais tyrimais ir įrodymais pagrįstos medicinos duomenimis, išaiškina „populiariųjų“ dietų riziką sveikatai.
 • Nutukimas ir jo sukeltos ligos ženkliai blogina gyvenimo kokybę, apsunkina socialinį gyvenimą, mažina gyvenimo trukmę, didina mirtingumą ir skatina neįgalumą, todėl siūlome savo sveikata susirūpinti kuo anksčiau ir kreiptis pagalbos, jei
  • turite antsvorio (kūno masės indeksas (KMI) daugiau nei 25 kg/m2);
  • esate nutukę (KMI daugiau nei 30 kg/m2);
  • padidėjo Jūsų juosmens apimtis (vyrams ji daugiau nei 102 cm, moterims daugiau nei 88 cm);
  • sergate cukriniu diabetu ir nepavyksta kontroliuoti glikemijos.
 • Maistas yra tarsi vaistas, tinkama mityba gali leisti mums jaustis energingais, žvaliais, sveikais. Mitybos keitimo ir lieknėjimo patarimus dalija visi: tėvai, vaikai, giminės, draugai, kaimynai, bendradarbiai ar net pramogų pasaulio atstovai. Tačiau akivaizdu, kad siekiant subalansuoti mitybą, veiksmingai gydyti mitybos sutrikimus ar nutukimą geriausia kreiptis profesionalios pagalbos tiesiai į gydytoją dietologą. Atsižvelgdama į Jūsų sveikatos būklę ir esant poreikiui, gydytoja sudarys individualų mitybos planą (mokama paslauga), rekomenduojamų ir vengtinų produktų sąrašą, patars ką, kada ir kaip derėtų valgyti.

Jei suprantate, kad jau atėjo laikas keisti mitybos įpročius, iškilo klausimų ir reikia profesionalaus patarimo, norite kuo skubiau pasitarti ir galimybės patekti nemokamai nėra, siūlome rinktis mokamą gydytojo dietologo konsultaciją Karoliniškių poliklinikoje.

Gydytojo dietologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 31:2006 „Gydytojas dietologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“, 2006 m. balandžio 19 d Sveikatos apsaugos ministro įsakymas. Nr. V-290.

Didinti šriftą
Kontrastas