LT | EN

Gydytojas dermatovenerologas rūpinasi vaikų ir suaugusiųjų odos, nagų ir plaukų sveikata, tiria ir gydo sergančiuosius odos, odos darinių – nagų, plaukų ir gleivinės ligomis.

Atsiradus odos, nagų ir plaukų pakitimams (pvz.: bėrimams, apgamams, gerybiniams, ikinavikiniams bei navikiniams odos ir jos priedų dariniams, nagų grybeliui, plaukų slinkimui, kūno niežuliui, lytiškai plintančioms infekcijoms ar kt.), jis skiria gydymą, stebi gijimo eigą, vertina ar gydymas yra veiksmingas, pataria kaip apsisaugoti nuo ligos raidos ir pasikartojimo. Gydytojo dermatovenerologo konsultacijai Karoliniškių poliklinikoje Vilniaus miesto ir Vilniaus apskrities gyventojams šeimos gydytojo siuntimo nereikia.

  • Gydytojas dermatovenerologas diagnozei patikslinti apžiūri odą pasitelkdami įvairius tyrimo metodus – dermatoskopiją, diaskopija ar apžiūrą liuminescencinės (Vudo) lempos šviesoje (pvz., įtariant grybelinę infekciją), taip pat atlieka reikalingus laboratorinius kraujo ir mikrobiologinius odos tyrimus. Odos ir nagų grybelinius susirgimus gydo ir tikslų gydymą parenka pagal atliktų mikrobiologinių tyrimų rezultatus, nustačius ligos sukėlėjo rūšis.
  • Kasmetinė gydytojo dermatovenerologo apžiūra rekomenduojama sergantiems lėtinėmis odos ligomis (psoriaze, kerplige, alerginiais kontaktiniais dermatitais ir t.t.), dirbantiems su vaikais, maisto pramonėje, baseinuose.
  • Gydytojo dermatovenerologo konsultacija nedelsiant būtina, jei vartojami vaistai sukėlė alergiją ar nepageidaujamus reiškinius, jei esamas apgamas pakito, pasitikrinti nors vieną kartą per metus būtina, jei turite daugiau nei 50 apgamų, šeimoje yra sirgusių odos vėžiu, ypač melanoma.

Karoliniškių poliklinikoje spręsdami odos problemas atliekame keletą mokamų procedūrų:

  • Elektrokoaguliacija – tai odos darinių prideginamas elektros srove. Šaliname papilomas (virusinės kilmės odos ataugėles „ant kojytės“), seborėjines keratozes („senatvines karpas“), užkrečiamąjį moliuską, virusines karpas, angiomas ir kraujagyslinius apgamus.
  • Botulino toksino injekcijas.

Oda yra didžiausias ir visų matomas organas. Odos ligos ir paviršiaus pakitimai blogina gyvenimo kokybę taip pat stipriai, kaip ir lėtinės vidaus organų ligos. Jei Jums neramu ir iškilo klausimų, atsirado ūmių bėrimų, ar kitų odos ar gleivinių pakitimų, pradėjo slinkti plaukai, norite kuo skubiau pasitarti ir galimybės patekti nemokamai nėra, siūlome rinktis mokamą gydytojo dermatovenerologo konsultaciją Karoliniškių poliklinikoje.

Gydytojo dermatovenerologo teises, pareigas ir kompetencijų ribas apibrėžia medicinos norma MN 59:2016 „Gydytojas dermatovenerologas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ 2004 m. rugsėjo 5 d. Sveikatos apsaugos ministro įsakymas Nr. V-1067.

Pas vaikų ligų gydytojus, gydytojus odontologus bei nuotolinėms konsultacijoms pas šeimos gydytojus jau galima UŽSIREGISTRUOTI INTERNETU – per https://www.esveikata.lt/ipr sistemą!

AKTUALI INFORMACIJA DĖL VAKCINACIJOS NUO COVID-19:
Užsiregistruoti save ar kitą asmenį skiepui INTERNETU galima per http://www.koronastop.lt/

UŽSIREGISTRUOTI skiepui TELEFONU galima skambinant Karštąja linija – 1808.
Gauti daugiau informacijos apie skiepijimo procesą galite
puslapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Vakcinos liniją telefonu 8 5 230 0123.

AKTUALI INFORMACIJA KELIAUJANTIEMS:
Pasiskiepiję arba turintys neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą pacientai
gali e. sveikatos sistemoje atsispausdinti dvikalbę pažymą -
Daugiau informacijos čia!


Atkreipiame dėmesį, kad pacientų revakcinacija Pfizer vakcina bei vakcinacija visomis vakcinomis nuo Covid-19 vyksta kongresų ir parodų rūmuose Litexpo, Laisvės pr. 5.